“İlimizden güçlü bir temsilcisi olmak inancıyla yola çıkıyorum.”

Ak Parti 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı Av. Ferda ERTÜRK, il başkanlığında yaptığı konuşmada:

“Değerli Seçim işleri Başkanım,

İl başkan yardımcılarım, il yönetim kurulu üyelerimiz,

Belediye başkanım ve belediye meclis üyelerimiz,

İl genel meclisi başkanım ve il genel meclisi üyelerimiz,

İl gençlik kollarım ve yönetimleri

İlçe başkanlarım ve yönetimleri,

Kadın ve gençlik kolları başkanlarım ve yönetimleri,

Belde başkanlarım ve belde belediye başkanlarım,

Sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz,

Değerli basın mensupları ve davetimize icabet edip uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimiz, Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Sözlerime başlamadan önce geçtiğimiz ay yaşadığımız ve milletimizi yasa boğan Asrın felaketi ve dün yaşanan sel afeti nedeniyle hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır ve başsağlığı diliyorum. Rabbim milletimize bir daha böyle afetler yaşatmasın diye niyaz ediyorum.

Elbette yitirilen canlarımızı geri getiremeyiz ama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güçlü bir irade ile maddi kayıplarımızı hızla telafi edip milletçe yaralarımızı hep birlikte saracağız inşallah.

Kıymetli hemşehrilerim bugün burada 28. dönem AK Parti Afyonkarahisar milletvekilliği aday adaylığı müracaatımız için toplanmış bulunuyoruz. Bu gururlu günümde bana destek vermek için gelen siz kıymetli dostlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Değerli dostlar;  ben 1978 Bolvadin doğumlu olup ilk ve orta öğrenimini Bolvadin’de yükseköğrenimi Selçuk Üniversitesi Hukuk fakültesinde tamamladım. Evliliğimin ilk yıllarında Afyonkarahisar il merkezine yerleştim ve 20 yılı aşkın süredir de Afyon merkezde ikamet etmekteyim.

Uzunca bir dönem ticaretle meşgul olduktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın başörtüsü konusunda, kamu kurumlarında yolumuzu açmasıyla birlikte serbest avukat ve arabulucu olarak mesleğimi icra etmekteyim.

Üniversite yıllarımda Milli Gençlik Vakfı bünyesinde tanıma fırsatı bulduğum Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Kadrolarında siyasi hayatıma başladım.

2012 yılından bu yana da AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatında aktif siyasetin içerisinde yer almaktayım. İlk olarak il kadın kolları başkan yardımcılığı ile başlayıp daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile 10 yılı aşkın süredir ilk kadın kolları başkanlığı vazifemi gurur ve başarıyla sürdürmekteyim.

Bunun yanında yine Cumhurbaşkanımızın tensipleri ve hemşehrilerimizin teveccühleriyle 2014 yerel seçimlerinde Afyonkarahisar Belediye Meclisi üyeliğine, 2019 yerel seçimlerinde de Afyonkarahisar Merkez İl Genel Meclisi üyeliğine seçilerek ilimize hizmet verdim.

Ömrümün en verimli yıllarında Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Dünya Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açtığı bu kutlu davada bir nefer olmayı nasip eden Rabbime hamd ediyorum, onur duyuyorum. Bu minvalde dün olduğu gibi bundan sonra daima dimdik Cumhurbaşkanımızın arkasında gayret ve azimle çalışmaya devam edeceğim.

Siyasi hayatım süresince yaptığımız çalışmalarla merkez ile birlikte 18 ilçemizde ve 42 beldemizde hamdolsun yollarda ayak izimiz, gönüllerde sevgimiz var.

İlk günden bugüne birlikte yol yürüdüğüm milletvekillerimizden il başkanlarımıza ve yönetimlerine; belediye başkanlarımıza; ilçe ve belde teşkilatlarımıza; gençlik kolları teşkilatlarımıza ve son olarak da ekip arkadaşlarım; yıllardır kapı kapı dolaşarak hanelere ve gönüllere birlikte girdiğimiz fedakar, samimi, yılmadan, yorulmadan çalışan tüm kadın kolları yönetim kurulu üyelerime; ilçe kadın kolları teşkilatlarıma; belde, mahalle hatta sandıklarda görev yapan tüm AK Kadınlara en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum.

Nasip olursa bu günden sonra siyasi hayatıma ilimi ve partimi Türkiye Yüzyılında Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Yüce meclisimizde gururla temsil edebilmek için milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyor, siz değerli hemşirelerimden dua ve desteklerinizi talep ediyorum.

 “Kadınlar siyasetin nesnesi değil öznesidir” diyen Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız düsturla toplumun yarısını oluşturan kadınlarımızın Kadınanaların Diyarı olan ilimizden güçlü bir temsilcisi olmak inancıyla yola çıkıyorum.

Erkek egemen bir alan olduğu düşünülen siyasette kadın zarafetinden, şefkatinden, nezaketinden ödün vermeden, erkekleşmeden siyaset yaparak Anadolu’nun ferasetli, iffetli, inançlı ve bir o kadar da başarılı kadınlarının temsilcisi olmak istiyorum. Siyasette kadın eli, anne şefkati abla samimiyeti ve kız evlat fedakarlığı ile kadın-erkek tüm vatandaşlarımıza hizmet etmeyi hedefliyorum.

Kıymetli dostlar 14 Mayıs Genel Seçimleri Türkiye Yüzyılının seçimi olacaktır. Türkiye Yüzyılı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başlayıp istikbalin, istikrarın, kalkınmanın, gücün, başarının, üretimin, bilimin,  kadın ve gençliğin yüzyılı olacaktır.

Bende Türkiye Yüzyılının seçimlerinde var olan birikim ve siyasi tecrübelerimle Siz kıymetli hemşerilerimin desteğiyle milletvekili olarak görev almaya ve bu hedefler doğrultusunda hizmetkâr olmaya talibim.

İnanıyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Kadroların

20 yıldır ulusal bölgesel ve küresel bir güç haline gelen ülkemize kazandırdığı sayısız yatırımlar,

·         hak ve özgürlükler alanındaki kazanımlar,

·         bilim ve teknoloji alanındaki atılımlar,

·         sosyal politikalar alanındaki reformlar,

·         savunma sanayindeki gelişmeler,

·         dış işlerinde yürütülen etkin ve kararlı politikalara ve

·         ülkemizin geleceği için ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonuna millet ittifakının hayalleri bile ulaşamaz.

Çünkü onlar şahsi hırs ve menfaatleri için bir araya gelip milletimizin en acı günlerinde bile birbirleriyle kapalı kapılar ardında yaptıkları koltuk pazarlıklarını daha başkan adaylarını açıklayamadan kavga ile neticelendirmiş ve Yüce milletimizin huzuruna sonu gelmeyen kaos senaryoları ile çıkmışlardır.

İç ve dış tehditlerin ülkemizi çevrelediği böylesine önemli bir zamanda Cumhurbaşkanımızın deyimiyle kifayetsiz muhterislerin oluşturduğu Yedili masaya milletimizin en güçlü cevabı 14 Mayıs'ta sandıkta vereceğinden hiç şüphemiz yoktur.

Milletimizin istikbali için hayati önem taşıyan bu genel seçimlerde dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de teşkilatım tarafından hangi görev verilirse verilsin gücümün sonuna kadar çalışacağım. Şahsım da dahil hiç kimsenin siyasi istikbali memleketimizin istikbalinden önemli değildir

Dolayısıyla partimizi temsilde Sayın Genel Başkanımızın tensipleri hangi yol arkadaşımdan yana olursa olsun heyecanımdan ve azminden zerre eksilmeden ilk günkü aşkla çalışacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Sadece Türkiye'nin değil tüm Mazlum coğrafyaların umudu olan liderimizin arkasında Karahisar Kalesi gibi dimdik durduk ve durmaya da devam edeceğiz.

Bu inançla azimle ve çıktığım milletvekilliği aday adaylığı yolunda beni yalnız bırakmayan Siz kıymetli teşkilat mensuplarımız hemşerilerimiz ailem ve tüm basın mensuplarına şükranlarımı arz ediyor, dua ve desteklerinizi bekliyor saygılar sunuyorum.”