Sandıklı Kaplıcasına sağlık kabini kuruldu

Belediyeden yapılan açıklamaya göre “Kaplıcamıza gelen müşterilerimizin

İLÇELER 19.11.2012, 14:51 19.11.2012, 14:53
Sandıklı Kaplıcasına sağlık kabini kuruldu
Sandıklı Kaplıcasına sağlık kabini kuruldu
Belediyeden yapılan açıklamaya göre “Kaplıcamıza gelen müşterilerimizin  sağlık sorunlarıyla ilgilenmesi, olası acil vakalarda müdahale etmesi,enjeksiyon, tansiyon gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amacıyla  PTT binasının bulunduğu yere sağlık kabini açıldı.
Sağlık kabininde çalıştırılmak üzere Belediyemiz tarafından hemşire görevlendirilerek, sağlık kabininin faaliyete geçtiği öğrenildi.”
ELİBOL;”KAPLICAYA GELEN KONUKLARIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”
Kurulan sağlık kabinini yerinde inceleyen Belediye Başkanı İsmail Elibol; “Konuklarımızın çoğu sağlık sorunları nedeniyle kaplıcamızı tercih ediyor. Yılda yaklaşık 250 bin kişinin ziyaret ettiği kaplıcamıza sağlık ocağı açılması için göreve geldiğim 3.5 yıldan beri uğraşıyorum. Bir çok kasaba ve köyden nüfusu daha çok olan Hüdai Kaplıcası’na sağlık ocağı açılması için Sağlık Bakanlığı’na, Valiliğe, İl Sağlık Müdürlüğüne, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı’na müracaat ettik. Prosedürlere takıldık. Bizlerde kaplıcamıza gelen misafirlerimizin rahatsızlanmaları durumunda ilk müdahaleyi yapması,küçük çapta ki sağlık ihtiyaçlarıyla ilgilenmesi amacıyla sağlık kabini oluşturarak, hemşire görevlendirdik. Kaplıcamıza gelen konuklarımızın sağlığı bizim için çok değerli. Günden güne büyüyen, yenilenen kaplıcamıza sağlık kabini hayırlı olsun.”dedi.
Yorumlar (0)
4
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:50
Öğle 12:52
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06