“İktidarımızda vatandaşın refah seviyesi yükselecek”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, "Millet İttifakı" iktidarında istihdamın artacağını ve toplumun tüm kesimlerinin refah seviyesinin yükseleceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları ve partililerle birlikte Çavuşbaş Semt Pazarını, Çavuşbaş esnafı ile vatandaşları ziyaret ederek, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili genel seçimi için destek istedi.

ESNAF VE SANATKÂRLARIMIZ HAK ETTİKLERİ DEVLET YARDIMLARINI ALACAKLAR

Çavuşbaş Mahallesi'nde esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Milletvekili Köksal, “Millet İttifakı” iktidarında yapılacakları detaylarıyla anlatarak, "Halkın iktidarında esnaf ve sanatkâr odaları ve birlikleri bünyesinde, esnaf ve sanatkârlara ihracat süreçleri, girişimcilik, Ar-Ge ve yenilikçilik ile devlet yardımları hakkında eğitim, danışmanlık ve bilgi desteği sağlayacak birimler oluşturacağız. Esnaf ve sanatkarların büyük sanayi işletmelerini tamamlayıcı fonksiyonunu güçlendirecek ve nitelikli meslek elamanlarının yetişmesine katkılarını destekleyeceğiz. Mevcut Esnaf ve Sanatkârlar Destek Sistemini, ucuz ve yeterli finansmana erişimi artıracak, bu finansmanı işin niteliğini arttırma, büyütme, çağın gerektirdiği değişim ve dönüşümü gerçekleştirme yönünde kullanmayı sağlayacak bir anlayışla yenileyecek ve yeni destek mekanizmaları geliştireceğiz." ifadelerini kullandı.

ÇIRAK YETİŞTİRME SORUNU ÇÖZÜLECEK

Esnaf ve sanatkârların birlikte iş yapma kültürünün geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapacaklarını söyleyen Köksal, "Özellikle sanatkarımızın yaşadığı çırak yetiştirme sorununu ve çıraklık eğitimini genel eğitim sistemiyle uyumlu bir şekilde ele alacağız. E-ticaret ve e-ihracat yapmak isteyen işletmelere işyeri açılışı, pazarlama, reklam, danışmanlık ve finansman desteği sağlayacağız. E-ticarette oluşabilecek rekabet ihlalleri nedeniyle küçük işletmelerin muhtemel mağduriyetlerinin önlenebilmesi amacıyla etkin bir gözetim ve denetim mekanizması kuracağız." dedi.

TÜRKİYE MERKEZLİ TEKNOLOJİ FİRMALARI OLUŞTURULACAK, GİRİŞİMCİLER DESTEKLENECEK

“Millet İttifakı” iktidarında üretim yapan küçük esnaf ve sanatkârlara yönelik sanayi siteleri kurulmasını destekleyeceklerinin de önemle altını çizen Milletvekili Köksal, "Turizm, ulaştırma, dağıtım, haberleşme, medya, oyun, e-spor ve emlak sektörlerinde çevrim içi ve çevrim dışı hizmetleri birlikte sağlayan, yurtiçi ve yurtdışında geniş bir piyasaya kısa sürede ulaşabilen iş modellerine ve girişim sermayesi şirketlerine özel destekler sağlayacağız. Dijital varlıkların düzenlenmesinde üyesi olduğumuz G-20 ve diğer uluslararası kuruluşlardaki tartışmalara katkıda bulunacak, ülkemizdeki düzenlemeleri bu çerçevede gerçekleştirecek, üretilen dijital varlıkların ticarileşmesini destekleyeceğiz. Dijital varlıkları, İstanbul Finans Merkezi’nin ana unsurlarından biri yapacak, gerekli durumlarda İstanbul Finans Merkezi’nde farklı hukuki düzenlemelere tabi şirketlerin kurulmasına izin vereceğiz. Konsol, bilgisayar, tablet ve dijital oyunları ülkemizde geliştirmek isteyen yeni girişimleri ve şirketleri destekleyecek, bu alanlarda Türkiye merkezli teknoloji firmalarının oluşması, know-how yaratılması, rekabetçi olunması için oyun tasarımından, oyun gelişimine yeni bölümler açacak ve gerekli destekleri sağlayacağız. Daha önce oyun alanında başarılı olmuş Türkiye merkezli firmaların sektörde yaşadıkları zorlukları, deneyimlerini yeni firmalarla paylaşmaları için mentorluk-rehberlik ekosistemi oluşturacağız." şeklinde konuştu.