İGM MHP Grubu, Serteser’i Ziyaret Etti

İl Genel Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi Grubu Başkanı Ahmet Zeki Ertürk, İGM Başmakçı Üyesi Oğuz Çetinkaya, İGM Çay Üyesi Faruk Kökçür, İGM Kızılören Üyesi Hasan Ulusoy İGM Sandıklı Üyesi Asım Akın, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Ziyarette ATSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Sömer de yer aldı.

ORTAK HAREKET VURGUSU

İGM MHP Grubu Başkanı Ahmet Zeki Ertürk, “Hayırlı, uğurlu olsun. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız, kurumsal mahiyetteki bir sivil toplum kuruluşumuzdur. Bir seçim süreci geçirdiniz. Demokrasilerde bu tür rekabet olacak. Bütün ATSO üyelerinin, Afyon’un âli menfaatleri noktasında ortak hareket edebilme yeteneklerini ortaya çıkaracaklarına inanıyoruz. İnşallah, Meclisiniz ile beraber, Yönetim Kurulu Üyeleriniz ile beraber, Afyon’un kalkınması noktasında daha yeni yeni adımların da atılacağına inanıyoruz. Siz seçilir seçilmez, hoş bir rastlantı oluştu. Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin acele kamulaştırma kararı da çıktı. Umarım ki bir an önce faaliyete geçer. İl Genel Meclisi MHP Grubu olarak sizin için yapabileceğimiz bir şey varsa, yanınızda olduğumuzu belirtmeye geldik” dedi.

“ORTAK PAYDAMIZ AFYONKARAHİSAR”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla teşekkür ederek “Başta yıllardır tanıdığım Ahmet Ağabeyimiz’in ve ilçelerimizi temsilen değerli İl Genel Meclisi Üyelerimiz’in bu ziyareti beni ziyadesiyle memnun etti. Ahmet Ağabey’in güzel sözleri bizim için bir şereftir. Seçimler bittikten sonra artık çalışmaya başladık. Merkez 2. OSB gibi, Sağlık Endüstri Bölgesi gibi Afyon için önemli ve devam eden projelerimiz var. Başta Valiliğimiz, İl Özel İdaremiz, Belediyemiz, iki Üniversitemiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz Sağlık Endüstri Bölgesi için önemli çalışmalar yapacağız. Bahsettiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından hemen seçimlerden sonra Sinanpaşa’da bulunan Merkez 2’nci OSB’mizin acele kamulaştırma kararnamesi çıktı. İnşallah Merkez 2. OSB’mizi hızlı bir şekilde yatırımcılara açmayı düşünüyoruz. Altyapı projeleri devam ediyor. Bakanlık’tan gelip 5 basamak hâlinde proje uygunluğunu kontrol ediyorlar; 3 basamağı tamamlanmış durumda. Diğer 2 basamağı da hızla tamamlanacak. Kamulaştırmaya da hızlı şekilde başlayacağız. İl Özel İdaremiz ve İl Genel Meclisimiz ile birbirimize destek olacak tarzda güzel çalışmalarımız var. Ortak paydamız Afyonkarahisar” ifadelerini kullandı.