İFTAR SOFRASI ESENTEPE VE MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ'NDE KURULDU

Belediyemizin gelenekselleştirdiği mahalle iftarları kapsamında gönül soframız Esentepe Mahallesi’nde kuruldu. Binlerce vatandaşla aynı sofrada buluşan Zeybek Başkan, “Cenab-ı Hak birlikteliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim etsin” dedi.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin her gün farklı bir mahallede düzenlediği iftar programı bu kez iki ayrı mahallede kuruldu. Esentepe ve Mareşal Fevzi Çakmak pazaryeri alanında düzenlenen iftar programına Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, mahalle muhtarları ve vatandaşlarımız katıldı. Mahalle sakinlerinin ramazanlarını tek tek tebrik eden Başkan Zeybek, hemşerileri ile aynı sofrada dua edip orucunu açtı.

ÖZKAYA VE ZEYBEK BAŞKAN’DAN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Mehmet Zeybek; “Cenab-ı Hak tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Kadir Gecemiz ve Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Cenab-ı Hak birlikteliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim etsin. Kötülere fırsat vermesin. Bu memleketin bayrağını yere düşürmesin. Ezanımızı susturmak isteyen, bayrağımızı indirmek isteyen, bizleri bölüp parçalamak isteyen, terör örgütü ile birlikte seçime giren hainlere fırsat vermesin. 14 Mayıs ülkemizin dönüm noktası. Cenab-ı Hak Cumhurbaşkanımıza uzun ömür versin, yar ve yardımcısı olsun. Ülkemizin birlikteliği ve beraberliği var olsun. Yeni Ramazanlara eşimizle dostumuzla yeniden sağlıcakla erişmek nasip olsun” diye konuştu.

Milletvekili Ali Özkaya’da konuşmasında birlik vurgusunda bulundu. Özkaya, “Allah, tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Peygamber efendimizin buruyor ki herkesle beraber yenilen sofralardır. Bu sofralar hakikaten kıymetli. Burada olan tüm kardeşlerimizi bir araya getirip iftar açıyoruz. Çok kutsal, mübarek bir iş. Belediyemize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Allah kesemizi bereketlendirsin. Bir tarafta bu millet için gece gündüz 24 saat çalışan büyük bir lider, bir tarafta da her şeyi yıkalım yakalım perişan edelim bunları gönderelim diyen bir ittifak. Allah her daim milleti birlik ve berberlik içinde daha ileriye götürmek isteyenlerin yar ve yardımcısı olsun. Milletimize karşı kötü emel besleyenleri, teröristi hapisten dağdan getirip milletimizin başına musallat edenlerinde her türlü müstahakkını versin. Kadir Gecemiz ve Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Çok güzel günlerde hep beraberce huzur ve mutluluk içinde yaşayalım” dedi.