AFYAŞAD Başkanı Muharrem Günay, Ahde Vefa Programı'nın toplumda iz bırakmış şahsiyetlere olan borcumuzu hatırlatmak ve yeni nesillere ilham vermek amacıyla tertiplendiğini belirtti.

Anma programı, Huriye Seviye Özsoy'un onuruna 12 Aralık 2023 Salı günü Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinde saat 14:00'te başlayacak.

Huriye Seviye Özsoy, yaşamı boyunca hayırsever çalışmalarıyla tanınan ve bu faaliyetleri nedeniyle "Afyon Annesi" olarak anılan bir toplum lideridir. 1 Ağustos 1932'de Afyonkarahisar'da dünyaya gelen Özsoy, eğitim hayatını burada tamamladı ve 1948 yılında evlendi. 63 yıllık mutlu bir evlilik süresince üç çocuk annesi oldu ve evlat edindiği iki kız çocuğunu da yetiştirdi. Eşinin mesleği nedeniyle Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde yaşayan ve her yerde eğitimle ilgili faaliyetlere katkı sunan Özsoy,Afyonkarahisar'a yerleştikten sonra 1995 yılında kendi maddi katkıları ile derneği kurmuş ve ağaçlandırma çalışmalarına bizzat katılarak yeşil alanlar oluşturmuştur.

Göz göre göre kaderine terk edildi! Göz göre göre kaderine terk edildi!

Belediye başta olmak üzere birçok kurumdan takdir ve teşekkür plaketleri alan Özsoy, Afyon Anneler Derneği'nin Onursal Başkanı olarak hizmetlerine devam etmektedir. Ayrıca, 1998 yılında Özsoy ailesi, o zamanki Devlet Bakanı Işılay Saygın tarafından 'Yılın Ailesi' olarak seçilmiş ve ödüllendirilmiştir. CEMİLE KAYTAN 

Editör: Cemile Kaytan