“Her Akşam Binlerce Vatandaşımızı Gönül Soframızda Ağırlıyoruz”

             Hemşehrilerimiz, Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz mahalle iftarlarında aynı sofrada buluşuyor. Belediyemiz tarafından düzenlenen Ramazan ayı geleneksel halk iftarları programı, Örnekevler ve Güvenevler Mahallelerine verilen iftarla devam etti.

Hoşgörü ve paylaşmanın ortak noktası olan gönül sofrasına Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, eşi Sevim Zeybek, Başkan Yardımcılarımız Murat Öner, Barış Dal, Belediye Meclis üyeleri, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz,  Mahalle Muhtarları Kadir Toros, Musa Erdal Balıbey ve mahalle sakinleri katıldı.

İftar ardından yapılan duada eller semaya birlik, beraberlik için açıldı. Dualar edildi, iftar coşkusu Afyonkarahisar'ı sardı. Vatandaşlarımız iftarlarını açtıktan sonra Başkanımızla sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

HER ZAMAN BİR VE BERABERİZ

Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinlikler ve iftar sofralarında bir araya gelindiğine dikkat çeken Başkanımız birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Zeybek Başkan; Ramazan-ı Şerif hepimize mübarek olsun. Cenab-ı Hak yenilerine sağlıcakla erişmeyi nasip etsin. Büyük bir deprem felaketi yaşadık. Cenab-ı Hak vefat eden kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifa versin. Birliğe beraberliğe kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Allah, birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi bozmasın. Ülkemizi payidar etsin. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Ramazanımız mübarek olsun diye konuştu.

ZAFER MEYDANI DOLU DOLU

Sadece iftar sofraları ile değil Zafer Meydanında düzenlenen etkinliklerde ağırlanan Afyonkarahisarlılar, Ramazan eğlencesine doydu. Şeflerin tescilli yöresel lezzetlerinin canlı yapımı ve çeşitli gösteriler ile vatandaşlarımız, gölge oyunları ve palyaço gösterileriyle de çocuklar dans ederek eğlencenin tadına vardı. Her gün farklı bir programa ev sahipliği yapan Zafer Meydanı yoğun talep görmeye devam ediyor.