“Halkın iktidarında, Türkiye kazanacak”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, sahada vatandaşların Kemal Kılıçdaroğlu dediklerini söyleyerek, “İktidarımızda 7'den 77'ye tüm vatandaşlarımız hak ettiği desteği alacak. Türkiye kazanacak" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı ve partililerle birlikte Afyonkarahisar merkezde sanayi sitesini ziyaret ederek, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili genel seçimi için esnaf ve vatandaşlardan destek istedi.

İKTİDARIMIZDA MİLLİ GELİR ARTACAK

Halkın iktidarında sanayi sektörünü üretime ve verimliliğe dayalı ekonominin önemli bir unsuru haline getireceklerinin önemle altını çizen Köksal, "İktidarımızda imalat sanayinin milli gelir içerisindeki payını artıracağız. İmalat sanayi ihracatında yüksek teknolojili ürünlerin payını yüzde 10’lara, orta-ileri teknoloji yoğunluğunu yüzde 40’lara taşıyacağız. Yetenek yönetimi, bağlantılılık, çevre dostu üretim, inovasyon ve dijitalleşme eksenlerinde geliştirilmiş, modern altyapıya sahip, sosyal alanlar içeren ülke çapında sanayi, teknoloji ve siber güvenlik vadileri kuracağız. Yerli ürün temininde uygulanan yüzde 15 fiyat avantajının, hizmet alımı yoluyla kiralama ihalelerinde de uygulanmasını sağlayacağız. Yeşil Dönüşüm’den olumsuz etkilenmesi muhtemel sanayi tesislerinin bu dönüşüme uyum sağlayabilmesi için ‘Yeşil Dönüşüm Ar-Ge Destek Paketi’ hazırlayacağız. Teşvik ve destekleri; üretim zincirinin bütünselliği, ölçek ekonomisi, verimlilik, dijital ve yeşil dönüşüm, küresel rekabet ortamı, net katma değer, sıçrama ve büyüme potansiyeli, kayıtlılığa özen gösterme, finansman, kurumsal kapasite, bölgeler arası gelişmişlik farklarını azaltma ve sürdürülebilirlik unsurlarını dikkate alan bütüncül bir yaklaşımla sunacağız." diye konuştu.

3 VEKİLE DOĞRU GİDİYORUZ

Daha sonra beraberindeki CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerle birlikte Afyonkarahisar merkeze bağlı Değirmenayvalı ve Fethibey beldelerini ziyaret ederek vatandaşlara "Millet İttifakı"nda yapılacak çalışmaları detaylarıyla anlatan Köksal, "Çalışmalarımız ve mitingimiz her şeyi gösteriyor ki biz 3 vekile doğru gidiyoruz ve bunu sahada vatandaşta söylüyor. Tabii Millet İttifakı olarak gönlümüz Cumhur İttifakı'nın hiç vekil çıkartmaması. Alabileceğimiz en yüksek oyu almak. Bu noktada ben Afyonkarahisar'da en az 2 vekil hatta 3 olursa da bizim için sürpriz olmayacağını düşünüyorum. Bütün adaylarımızda sahada yoğun bir şekilde çalışıyor. Güzel memleketim Afyonkarahisar için, Türkiye için Genel Başkanımız 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde aydınlık bir gelecek için halkımızın Millet İttifakı’na gereken desteği vereceğinden hiç şüphem yok. Birleşe birleşe, hep birlikte kazanacağız. Vatandaşlarımızdan bir oy Kemal Kılıçdaroğlu'na bir oy Cumhuriyet Halk Partisi'ne destek vermelerini istiyorum." ifadelerini kullandı.