Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, toplantıda yaklaşan kritik bir seçime işaret ederek, Saadet Partililerin üzerindeki yükümlülüğün arttığını belirtti.

Karataş,"31 Mayıs'tan itibaren tüm ilçelerde yerel seçim çalışmalarımıza başladık. Gittiğimiz ilçelerde halkın en küçük belediye hizmetlerine bile ulaşmakta zorluğunu görüyoruz. Belediye başkanları makamlarını hizmet aracı olarak kullanmalı ve halkın oylarının hesabını sormalıdır" diye konuştu.

Afyonkarahisar Belediyesi'nin hizmetlerinin eziyete dönüştüğüne dikkat çeken Karataş, "Belediyecilik yaklaşımı, şehri adeta işkenceye dönüştürdü. Özellikle asfalt ve kaldırım çalışmaları halkın yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor ve şehrinizin potansiyelini gölgeliyor" dedi.

Bununla birlikte, Karataş, belediye başkanı ve meclis üyelerinin, bulunduğu şehrin ekonomisini, eğitimini, sağlığını ve manevi ortamını dikkate alarak projeler geliştirmesi gerektiğini vurguladı.

Toplantıda ayrıca Afyonkarahisar'da Saadet Partisi'nin belediye başkan adayının belirlenmesi için istişarelerin devam ettiği de ifade edildi.

20. dönem Afyonkarahisar milletvekili Osman Hazer, yaptığı konuşmada, "Halkımızın beklediği belediyecilik ruhu, yalnızca Saadet Partisi kadrolarında ve politikalarında bulunmaktadır" dedi.

Twitter Takipçi Satın Alarak Markanızı Güçlendirin Twitter Takipçi Satın Alarak Markanızı Güçlendirin

Toplantının ardından yerel seçimler için oluşturulan aday belirleme komisyonları, belediye başkan aday adaylıkları hakkındaki raporlarını sunarak yapılacak çalışmaları değerlendirdi.  

Editör: Afyon ZAFERİM