Ekipler kendi ülkelerinin ve yörelerine ait oyunları, giydikleri farklı kıyafetler ile sahneledi. Festivali ilgiyle izleyen Afyonkarahisarlılar, muhteşem bir görsel şölen yaşadı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek  ve eşi Sevim Zeybek’in ev sahipliğinde düzenlenen geceye Afyonkarahisar Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven, Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

“HALK OYUNLARI EKİPLERİMİZİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM”

Gecede bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Büyük Taarruz ’un 101. Yılını büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını söyledi. Zeybek Başkan; “21. Uluslararası Zafer Halk Oyunları Festivalimizi Zafer Meydanımızda hemşehrilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirdik. Festivalimize katılan Bulgaristan, Bosna Hersek, Bandırma Belediyesi, Hindistan, Gürcistan, Makedonya, TÜFEM Ankara, Kazakistan, Romanya, Polonya, İran Türkleri ve Giresun Belediyesi Halk Oyunu ekiplerine gönülden teşekkür ediyorum. Kendilerini Afyonkarahisar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

AK Parti'de yeni başkan yardımcıları belli oldu! AK Parti'de yeni başkan yardımcıları belli oldu!

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise Afyonkarahisar’ın festivaller şehri olduğuna dikkat çekti. Milletvekili Yurdunuseven, organizasyonun düzenlenmesinde büyük emek veren başta Belediye Başkanı Mehmet Zeybek olmak üzere tüm belediye personeline teşekkür etti.

Editör: Afyon ZAFERİM