Hakan Şeref Olgun’dan Açıklama

 

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili A.Adayı Av.Hakan Şeref Olgun’un  yazılı açıklaması:

“Sevgili İyi Parti Afyonkarahisar Üyeleri ve Değerli Hemşehrilerim;

Neden telefon ederek oy istemediğim hakkında bir açıklama yapmak istiyorum.

Telefon ederek oy istemek, bir avukat ve hukuk insanı olarak bana göre etik ve yasal bir yöntem değildir. Bu yöntem, insanların özel hayatlarına ve kişisel tercihlerine saygısızlıktır. Bu durum insanları rahatsız etmeye, taciz etmeye ve baskı altına almaya yol açar. Ki bizler halihazırda baskıcı, kişisel tercihlere ve halkın iradesine müdahale eden sistemlere karşı duruşumuzla bu yola çıkmış bulunmaktayız.

Ayrıca, insanların telefon numaralarını izinsiz olarak kullanmak ve paylaşmak da gizlilik haklarını ihlal etmek anlamına gelir.

Telefon ederek oy istemek, bir seçim propagandasıdır ve Türkiye’de seçim kanunlarına göre seçim propagandası yapmak için telefon kullanmak yasaktır. Bu kanun; seçim kurullarının izni olmadan ve/veya seçmen listelerine, uygun olmayan şekilde telefon ederek oy isteyenleri cezai yaptırımlara maruz bırakır.

Bu nedenlerle telefon ederek oy isteme hareketini yapmadım, yapmayacağım. Seçim kampanyamda daha saygın ve etkili yöntemler kullandım ve kullanacağım. Bu güne dek yapmış olduğum icraatlarımı ve göreve geldiğimde yapacağım icraat planlarımı, etik kurallar çerçevesinde paylaşmaktayım. Detaylı bilgi almak için şahsıma, ekibime ve teşkilatımıza ulaşan üyelerimize de izahat vermekteyiz.

Ayrıca, bu güne kadar yönetimlerin baskıcı tavırlarından milletçe usandığımızı da belirtmek isterim. Ben baskıcı her türlü harekete karşıyım ve bunu göstermek için de bu yöntemi tercih etmedim. Sizlerden de bu konuda destek bekliyorum. Egemenlik de, irade de hemşehrilerimdedir ve ben hemşehrilerimin kişisel iradesine sonuna kadar güveniyor, saygı duyuyorum.

Seçim hepimize İyi gelecek.”

Av.Hakan  Şeref OLGUN

Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı