Hakan Şeref Olgun, Deprem Bölgesinde

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili A.Adayı Hakan Şeref Olgun, Genel Başkan Meral Akşener ile birlikte Kahramanmaraş’taydı. Yardımlarıyla bölge medyasının dikkatini çeken Olgun, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

SORU: - Yardım ve dayanışma anlayışına yeni bir söylem getirdiniz. Biraz bundan bahseder misiniz?

H. Ş. OLGUN: Bölgedeki ihtiyaçların, maddi ve manevi gereksinimlerin farkındayız. Evet bu anlamda desteklerin tam fayda sağlayabilmesi için böyle bir çağrı yapmayı uygun gördük.

Öncelikle bölge esnafı ve üreticilerini ayağa kaldırmak zorundayız. Ki iş gücünün aldığı yarayı daha çabuk ve daha sağlıklı bir şekilde sarabilelim. Buradan tüm yatırımcılara, fon sağlayıcılarına, gönüllülere, gönlü büyük halkımıza sizin aracılığınızla sesleniyoruz. Yardım malzemelerinizi, öncelikli olarak bu bölgenin üreticilerinden, enkazda zarar görmüş atölye ve fabrikaların depolarından kurtarılabilen malzemelerinden temin etme yoluna gidiniz.

İplik ve tekstil sektörünün önemli bir pazar payını oluşturan bu bölgede, deprem felaketi öncesinde üretilmiş ve şu anda ulaşılabilir olan ürünlerin satın alınmasına yol açmak istiyoruz. Süreç dahilinde de sektör yatırımlarının bu bölgedeki esnaf ve üreticilerine yönelmesini arzu ediyoruz.

SORU: Peki ön ayak olduğunuz bu hareketten beklentiniz nedir?

Kalpler 11 Ayın Sultanı İçin Buluştu Kalpler 11 Ayın Sultanı İçin Buluştu

H. Ş. OLGUN: -Halkımıza güveniyoruz. Bu çağrımıza kulak vereceklerine, hareketimize katılacaklarına dair inancımız tam. Buradaki sektörü yeniden ayağa kaldırmak için, tüm ülkenin desteğine ihtiyacımız var. Sesimizi duyun ve duyurun. Deprem bölgesinin yeniden kalkınması, istihdamın artması ve bu vesileyle bu toprakların terkedilmesinin hayatta kalmak için son çare olarak düşünülmemesi için.

İyi düşünüyoruz. İyi çalışıyoruz. Bu iyi’lik yolunda da tüm halkımızın iyi yüreğine sesleniyoruz. #çokiyihareket hashtag iyle, bölgeye kazandırma hareketi başlatıyoruz.

SORU: - Siz de bu harekete öncülük ederek, ağır hasarlı fabrika depolarından çıkarılan ürünlere yöneldiniz. Biraz bundan bahseder misiniz?

H. Ş. OLGUN: -Evet. Daha önce yardım ulaştırma ve durum tespit ziyaretlerimizde depremzede çocuklarımızın bir isteği olmuştu bizden. Takım formaları ve spor malzemeleriydi bu istekler. Çocuklar bizim önceliğimiz. İstekleri, dilekleri bizim için emirdir. Hemen harekete geçip takım formalarını temin ettik.

Zaten ne zaman bir alış-veriş yapsak aklımızda hep iki soru oluşuyor tam 35 gündür.

“Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz de bu aldığımız ürünlere ulaşabiliyor mudur acaba?”

“Kasaya ödeme yaptığımız bu tutarlar deprem bölgesinde bir esnafın kazancı olsa, acaba kaç aileye dokunurdu?”

İşte bu soruları icraate dönüştürmek bizim görevimiz. Bu mevhumla çıktığımız yolda, Kahramanmaraşspor Klübümüzün de formalarının ve spor kıyafetlerinin üretildiği fabrikanın enkazlarından kurtarılabilmiş ürünlerini yine bu bölge halkına ulaştırmaya aracılık etmiş olduk.

İyi hareket; bizce budur. Aynı hareketi, diğer dokuz ilimizde de başlatma sözcülüğünü üstlenmiş bulunmaktayız.

Bu #çokiyihareket projemizi başlatmamızda bize ilgisini ve çabasını esirgemeyen Kahramanmaraşspor Klübü çalışanlarına ve depolarını açan yöneticilere de teşekkürü borç biliriz.