Hakan Dilek AK Parti milletvekili aday adaylığını açıkladı

Afyonşehir gazetesi sahibi ve Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek, Cumhuriyet tarihinin en büyük demokratikleşme ve değişim hamlesini başlatan AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı. Dün AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen aday adaylığı açıklama törenine çok sayıda partili katılırken, Hakan Dilek, konuşmasında, “AK Parti üyesi olarak 2023 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmamak ve Reisimizin yeniden başkan seçilmesi için bu kutlu davada bir adım öne çıkmaya karar verdim” dedi. Partililerin coşkun alkışları arasında adaylığı dosyasını AK Parti Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya’ya teslim eden milletvekili aday adayı Hakan Dilek, toplantının sonunda tebrikleri kabul etti.

KUTLU DAVADA BİR ADIM ÖNE ÇIKMAYA KARAR VERDİM

Daha sonra bir basın açıklaması yayınlayan AK Parti milletvekili aday adayı Hakan Dilek, Türkiye Yüzyılı destanını yazmak üzere yola çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yürütülen kutlu davaya katkı sunmak için göreve talip olduğunu söyledi. Dilek, “Allah’ım bana 20 yıldan fazladır bu ülkeye görmediği hizmetleri getiren AK Parti’den aday adaylığı nasip etti” diyen AK Parti milletvekili aday adayı Dilek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben de bir AK Parti üyesi olarak 2023 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında koşmak için, Reisimizin 2023 seçimlerinde tekrar başkan seçilmesi için uzun yıllardır mensubu bu olduğum bu kutlu davada bir adım öne çıkmaya karar verdim. Allah’ımızın izniyle bütün gayem, görev verildiğinde olağanüstü bir çaba ile ve yorulmadan, bıkmadan  ülkemize hizmet edenlerin yanında saf tutmak, vatan hainlerine karşı durmaktır.

AK Parti’den milletvekili aday adayı olmaya karar verirken tek derdim, ülkemizin Türk ve Müslüman coğrafyasının liderliğini pekiştirmesine bir nebze de olsa katkı sağlamaktı. Onun için aday oldum.

SİZİN İÇİN SİZİNLE BİRLİKTE GÖREV YAPACAĞIMDAN KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN

Sanayiden yetiştim, kiminizin kardeşi, kiminizin abisi, kiminizin evladı oldum. Verilen her görevi tam bir dürüstlük içinde hulisi kalple yaptığıma hepiniz şahitsinizdir.

Yüce kitabımız Kur’anı Kerim’de Allah’u Teâlâ şöyle buyuruyor: ‘Ben kulumun nasibini bir dağın altında da olsa gönderirim.’ Biz buna yürekten inanıyoruz.

Hayatımızın bundan sonraki kısmında Ankara’dan yürütülen hizmete katkı sunmak varsa bu görevi de sizin için sizinle birlikte yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Acılarınıza ve sevinçlerinize ortak, dertlerinize derman olmak, sorunlarınıza çözüm için Afyon Kalesi gibi yanınızda dimdik durmak için aday oldum.

Bu vatanın milli ve manevi değerlerine sahip evladı olarak ben elimdeki güç neye yetiyorsa bu büyük devletin büyük ve güçlü lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına hizmet için yola çıktım. Allah utandırmasın.”