2024 yılının ilk toplantısında asayiş, terör, uyuşturucu, organize suçlar, trafik ve diğer konu başlıklarında huzur ve güven ortamının sağlanması konusunda yürütülen çalışmalar değerlendirilirken, seçim sürecinde yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler görüşüldü.

Toplantıda öncelikle Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Amiri Ömer Oruçoğlu, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde alınacak tedbirler ve dikkat edilmesi gereken önemli hususlar konusunda sunum gerçekleştirdi.

Afyonkarahisar'da Akdağ Tabiat Parkı'nın Koruma Çalışmaları Afyonkarahisar'da Akdağ Tabiat Parkı'nın Koruma Çalışmaları

Toplantıda ayrıca 2023 yılı da genel hatlarıyla değerlendirilerek, 2024 yılı için yapılacak öncelikli çalışmalar istişare edildi. Vali yardımcıları da toplantıda söz alarak sorumlu oldukları kurumlarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tolga Yağan ile İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay’da asayiş ve güvenliğin sağlanması noktasında yürütülen çalışmalar ile şehrin genel durumunu içeren bilgilendirmeler yaptı.

AFYONKARAHİSAR’DA SUÇA VE SUÇLUYA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Son olarak söz alan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, . Muazzam bir teşkilatımız olduğunu söyleyerek  İçişleri Bakanlığı ülkenin  omurgası olduğunu vurgulayarak sözlerine şunları kaydetti  “Her birimiz bu teşkilatın bir mensubu olarak gece gündüz demeden büyük gayretle çalışmalar yürütüyoruz. 2023 yılını ilimiz açısından sorunsuz bir şekilde geride bıraktık. 2024 yılında da asayiş ve huzuru sağlamak, vatandaşlarımızı her açıdan güvende hissettirmek için vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız ve güvenlik güçlerimiz ile el ele vererek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şehrimiz birçok açıdan iyi bir konumda. Suç ve suçlularla mücadelede, organize suç örgütlerinin çökertilmesinde, uyuşturucuya geçit verilmemesi noktasında gerek bakanlığımız gerekse güvenlik güçlerimiz başarılı çalışmalarını sürdürüyor. Bizler de ilimiz genelinde asayiş, terör, uyuşturucu, organize suçlar, trafik ve diğer birçok konuda şehrimizi daha iyi bir noktaya taşımak için büyük bir özveriyle hep birlikte çalışmaya gayret edeceğiz. Afyonkarahisar’da suça ve suçluya geçit vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Seçim sürecine dair de açıklamalarda bulunan Vali Yiğitbaşı, sürecin sorunsuz geçirilmesi noktasında tüm tedbirlerin alındığını, yaşanabilecek olumsuzluklarında hassasiyetle ve karşılıklı diyalogla çözülmesi noktasında talimatlarda bulundu.

Kaynak: BÜLTEN