Gün geçmiyor ki Sandıklı’dan AK Parti Belediye Başkan Adayı Adnan Öztaş ile ilgili olumsuz bir haber gelmesin.

Okay'dan Gazze için destek çağrısı! Okay'dan Gazze için destek çağrısı!

ODAK Haber Merkezi ihbar hattına gelen bir bilgiyi değerlendiren ODAK Muhabirleri ilginç bir olayı incelerken ‘vay be, bu kadarına da pes’ dedirten ayrıntılara ulaştı.

Dutağacı Köyü.

Sandıklı’ya bağlı.

Bu köyün aslında diğer köylerimizden çokta farklı bir özelliği yok ama, şimdilerde tüm gözler bu köyün üzerinde.

Nedeni...

Örenler Göleti’nin sulama ilgili yetkilerinin Dutağaç’ta bir kooperatife devrediliyor olması.

Aslında bazı köylülerin iddiasına göre de bu Göletin devri kooperatife çoktan devredilmiş durumda.

ODAK’ın ulaştığı bazı yetkililer ise bu Göletin sulama yetkilerinin kooperatife devredilip devredilmediğine dair soruları cevapsız bıraktılar.

Örenler Göleti’nin Dutağaç Köyündeki kooperatife devredilmesinin yöredeki diğer köylerde sıkıntıya neden olacağını ifade eden bazı köy halkı ODAK’a konuştular.

Yörede daha önce bu gölet ile ilgili sorunlar olduğunda burasının Isparta DSİ Müdürlüğü Örenler Sulama Birliğine devredildiğini ve bir sürede burayı Sandıklı Belediyesi’nin koordine ettiğini belirten köy halkı, ‘O Zamanlar sıkıntı olunca Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e gittik. Durumu anlattık. O gitti ilgilendi ve sorunu çözdü. Birliğe devroldu, kimsenin inisiyatifine kalmadan işler hakkaniyetle yürümeye başlamıştı. Şimdi Dutağaç Köy Muhtarı Ali Bacak kendisinin yeniden muhtar olabilmesi için çeşitli ataklar yapıyor. Bunlardan birisi de Örenler Göleti’nin Dutağaç’ta kooperatife devredilmesini sağlayacaklar. Böylelikle istediklerine sulama suyu verecekler, istemediklerine de vermeyecekler’ dediler.

Dutağaç Köy Muhtarı Ali Bacak’ın, AK Parti Sandıklı Belediye Başkan Adayı Adnan Öztaş’ın kayınpederi olduğunu belirten çevre köy halkından bazı ilgililer, ‘Adnan Öztaş’ın Sandıklı Belediye Başkanı, Ali Bacak’ın da yeniden köy muhtarı olduğu takdirde beyannamelerin alınacağını ve su verileceğini söyleyenler var. Şimdi kimseden beyanname almıyorlar. Seçimden sonra bakarız diyorlar. Yani bu işler damat ile kayınpederinin keyfine kalmış durumda. Bu işin içinde siyaset kokusu var. Duyduğumuza göre Milletvekili Ali Özkaya’nın siyasi desteği ile bu Göletin sulama imkanlarını o kooperatife devrediyorlar. Rızkımız bunların elinde olacak. Eğer gerçekten Dinarlı Milletvekili Ali Özkaya’nın bu işlerle ilgisi varsa ve bu damat ile kayınpederine destek olup alet oluyorsa tek kelime söylenir, yuh be kardeşim denir buna. Bizim Sandıklılı Milletvekili Hasan Arslan zaten bilmez buraları. Ankara da yaşadı yıllarca. Şimdi vekil oldu. Bu yörenin işleriyle kendisi ilgilenmeli. Bilmeli her şeyi. Diyorum ki vekil beye. Uyuma ey Hasan Arslan. Eğer uyur ve göz yumarsan çevredeki köylülerin bedduasını alırsın. Prim verme şu damat ile kayınpederine. Sen alet olma bunlara. Hem bir bak şu genel seçimde onların köyden AK Partiye, yani senin seçildiğin vekillik seçimine kaç oy çıkmış. Oy a göre siyaset olmaz ama, bak bunlar hem oy vermiyorlar, hem de istediklerini yapıyorlar. Sen Dinarlıyı karıştırtma bizim buralara. Hakkaniyetli ve adaletli bir kişi olduğunu söylüyorsun. Hadi o zaman göster hakkaniyetli ve adaletli olduğunu. Bizi ne Adnan’ın, ne de kayınpederi muhtarın keyfine bıraktırma’ dediler.

Kaynak: BÜLTEN