Afyon Girne Koleji Kurucusu Murat Şensoy, Cumhuriyetin 100.Yıl Kutlamaları kapsamında İlkokul öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret edip çelenk bıraktı. Şensoy, anı defterine yazdığı anlamlı yazı ile Atatürk ilkeleri doğrultusunda, bilimin ışığında ilerleyecek öğrenciler yetiştireceğine Aziz Atatürk’ün huzurunda bir kez daha söz verdi.

Afyonun Gözü O Projede! Proje Devam Edecek Mi? Afyonun Gözü O Projede! Proje Devam Edecek Mi?

Afyon Girne Koleji 4.Yılında Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Dünya İnsanı Yetiştirme misyonu ile yoluna devam ederken, Cumhuriyetin 100.Yıl kutlamaları kapsamında ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret etti. Bu anlamlı ziyarette ilkokul öğrencileri ve öğretmenlerine veliler de eşlik etti. Anıtkabir ziyareti sonrasında TBMM ziyaret edilerek öğrenciler bilgilendirildi.

Anıtkabir ziyareti sırasında saygı duruşu ve çelenk bırakma töreni ile öğrencilere 100.yıl ruhu yaşatıldı. Murat Şensoy tarafından anı defterine şu satırlar kaydedildi;

“Aziz ATATÜRK,

Türk milletinin tüm milli, manevi, ahlaki değerlerini özümsemiş, evrensel değerleri benimsemiş, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı gençler yetiştirmek idealinden asla ayrılmayacak öğretmenlerimiz ve birinci vazifesi Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek olan Türk gençliği ile huzurunuzdayız.

Afyon Girne Koleji olarak; Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Atatürk ilkeleri doğrultusunda ilelebet yaşatmak, akıl ve bilimin ışığında çağdaş uygarlık düzeyine çıkartmak için çalışacağımızın sözünü huzurunuzda tekrarlamak üzere buradayız.

Bir kez daha bize emanet ettiğiniz vatan için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, saygı ve minnetle anıyoruz.”

Editör: Afyon ZAFERİM