Genç, “Mitinglerinde paçavralar sallanıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Yücel Genç, Cumhurbaşkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  Van’da yaptığı mitingi çok sert bir dille eleştirerek, ‘ Mitiglerinde PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Paçavralarını sallıyorlar, ve zillet ittifakı bundan mutlu oluyor. Mehmetkçilerimize kurşun sıkanların paçavraları bunları rahatsız bile etmiyor’ diye konuştu.

Seçim gezileri kapsamında dün akşam Olucak, Anıtkaya ve Köprülü köyünü ziyaret eden Yücel Genç’e seçim gezileri sırasında MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Osman Gürışık, Başkan Yardımcısı Coşkun Karaca  ve yönetim kurulu üyeleri de katıldılar.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin çok önemli olduğunu vurgulayan Genç, ‘ Bir tarafta vatanın bölünmezliği, beraberliği için mücadele eden Cumhur İttifakı, diğer tarafta ise Terör örgütleriyle, emperyalist güçlerle işbirliği yapan Zillet ittifakı var.  Ekrem imamoğlu ve Kılıçdaroğlu mesajlarında 37 kişinin hayatını kaybettiği 6-8 Ekim Olayları'nın azmettiricisi, terörden tutuklu eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'a özgürlük ve terör örgütü PKK ile iltisaklı oldukları gerekçesiyle belediyeden kovulanları göreve getirme vaatlerinde bulunuyorlar.

Televizyon programlarında  Terörü lanetliyorlar. Ancak mitinglerinde sallanan PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin paçavralarını görmezden geliyorlar. Son olarak Kılıçdaroğlu’nun Van mitinginde, Meral Akşener’in İzmir mitinginde terr destekçisi HDP paçavralarını hepimiz televizyonlardan gördük. Ne Kılıçdaroğlu, ne Akşener buna bir tek söz dahi söyleyemediler.

Anlıyoruz ki, 6 lı masanın altında PKK'nın siyasi uzantısı HDP de varmış Ve bu masayı oluşturan en büyük güç te bunlarmış’ dedi.

14 Mayıs’ta halkımızın bunlara gereken cevabı vereceğini söyleyen  Genç,  ‘Bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne itiraz edip ne idiğü muğlak ve muamma olan güçlendirilmiş Parlamenter Sistem peşinde koşanlara, 15 Temmuz'un rövanşını almak için hazırda bekleyen, FETÖ' cülere ve PKK'nın dümen suyuna giren yozlaşmış siyasi partilere ,sadece siyasetleri değil, vicdanları da emperyalistlerin kurşun askeri haline gelenlere en iyi cevabı halkımız sandıkta verecektir’ dedi.