İbrahim Özkara geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da düzenlenen toplantıda mazbatasını Genç Kızılay Genel Başkanı Ömer Faruk Çalışkan’ın elinden aldı.

Genç Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanlığı’na getirilen İbrahim Özkara yaptığı ilk açıklamada; “Öncelikle bizlere bu görevi layık gören, güvenen, destek veren Genel Merkez Yönetim Kurulumuza, Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanımız Sn. Mehmet Yakın’a çok teşekkür ediyorum. Bizlere verilen bu görevi hakkıyla yapabilmenin gayreti içerisinde olacağız” ifadelerine yer verdi. 

TAŞIMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE TÜM GAYRETİMİZLE ÇALIŞACAĞIZ

Önemli bir vazife üstlendiklerini vurgulayan Özkara sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizin hemen hemen her il ve ilçesinde olduğu gibi Afyonkarahisar’ımızda da her zaman mazlumun, mağdurun ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olan şube başkanlığımız ile birlikte güzel projelere inşallah imza atacağız. Bu anlamda önemli bir vazife üstlendiğimizin farkındayız. Özellikle görev süresini dolduran önceki il başkanımız Av. Sıla Baş ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza yapmış olduğu çalışmalardan dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Bizlerde inşallah iyiliğin gücüyle insanın ve toplumun onurunu korumak, dirençliliğini artırmak ve ızdıraplarını dindirmek için gayretle çalışacağız. Esenlik ve güvenli yaşam vizyonumuz çerçevesinde yönetim kurulumuz ve gönüllerimiz ile birlikte devraldığımız bayrağı daha yükseklere taşımak için var gücümüzle, tüm gayretimizle çalışacağız” dedi.

Genç Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın yeni yürütmesi ise şu şekilde atandı;

Başkan – İbrahim ÖZKARA

Teşkilatlanma Birim Sorumlusu – Ömer Faruk YILDIZ

Sekreterlik Birim Sorumlusu – Senanur AYAN

Taytak durdurulamıyor Taytak durdurulamıyor

Kurumsal İletişim Birim Sorumlusu – Dilek TÜR

Eğitim Birim Sorumlusu – Mehmet Ali AYMAZ

Etkinlik Birim Sorumlusu – Esma Nur AKKUŞ

Üniversiteler Birim Sorumlusu – Mikail Arda İLHAN

Proje / Fon Geliştirme Birim Sorumlusu – Mehmet SANCAK

İbrahim Özkara kimdir?

1998 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya gelen Özkara, ilk ve orta öğrenimini memleketi Afyonkarahisar’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu olan İbrahim Özkara Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde (AFSÜ) kamu personeli olarak görev yapmaktadır.

İbrahim Özkara daha önce de birçok sivil toplum kuruluşunda (STK) farklı görevler üstlenmiştir.

AFYON ZAFER 

Editör: Afyon ZAFERİM