FATİH AYDIN, YÖRÜKZADE’Yİ UNUTMADI

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Fatih Aydın, Bolvadin ilçe ziyaretinde Yörükzâde Ahmed Fevzi Efendi’yi unutmadı.

Fatih Aydın; Bolvadin ilçesinde gerçekleştireceği ziyaretlere başlamadan önce ilçede medfun bulunan, 54. Hükümetin Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hocası Yörükzâde Ahmed Fevzi Efendi’yi kabri başında ziyaret etti.

ERBAKAN HOCAMIZIN AFYON’A AYRI BİR SEVGİSİ VARDI

Aydın yaptığı ziyaret sonrası şu açıklamada bulundu; ‘’Bolvadin’e her geldiğimde ilk ziyaret ettiğim yerlerden birisi Yörükzâde Ahmed Fevzi Efendi hocamızın kabridir. Yine bir seçim arefesinde Bolvadin ilçe ziyaretine önce hocamızı ziyaret ederek başlamak istedik. Hocamız, Milli Görüş camiamız için büyük bir öneme sahiptir. Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın yetişmesinde ayrı bir yeri olan Yörükzâde Ahmed Fevzi Efendi yaklaşık olarak 18 ay boyunca Erbakan hocamıza ilim yolculuğunda rehberlik etmiştir. Bu sebepten ötürü Erbakan hocamızın Afyonkarahisar’a ve özellikle Bolvadin’e ayrı bir sevgisi vardı.

ALKOLOİD FABRİKASI CHP-MSP’NİN ESERİDİR

Aydın; ‘’Yörükzâde Ahmed Fevzi Efendi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız için büyük bir öneme sahiptir. Bundan dolayı Erbakan hocamızda Bolvadin’e ayrı bir değer vermiş, sık sık hocasını ziyarete Bolvadin’e gelirmiş. Seçim çalışması için Afyonkarahisar’a geldiğinde önce Bolvadin’i ziyaret eder sonra merkeze geçerdi. Bir seferinde Erbakan hocamız ilim tahsili için Avrupa’ya gitmeden önce Bolvadin'e geldiğine Yörükzade Ahmed Fevzi Efendi: "Oğlum Necmettin, Cenabı Hak seni devlette bir ikbale ulaştırırsa Bolvadin'i unutma! Buralara hizmetin olsun!" diyerek kendisine vasiyet niteliğinde tavsiyede bulunmuştu. Bu konuşmanın üzerinden 25 yıl geçtikten sonra, 1974 yılında Merhum Erbakan Hocamızın Başbakan Yardımcısı olduğu, CHP-MSP Koalisyon Hükümeti kurulur. Yörükzade Hocasının, Avrupa'ya giderken kendisinden talep etmiş olduğu bu isteği devamlı aklında bulunduğundan, koalisyon hükümetinin Gıda ve Tarım Bakanı Merhum Korkut Özal Bey'e, Erbakan Hocamız, Afyon Alkaloidleri Fabrikası'nın Bolvadin'e yapılması talimatını vermiştir. Sonrasında Bolvadin'e Alkoloid Fabrikası’nın temel atma törenine gelen Erbakan hocamız, orada yaptığı konuşmada: "Böylece 25 yıl önce Yörükzade Ahmed Fevzi Efendi'ye verdiğimiz sözü bugün yerine getiriyoruz." diyerek geçmişte aralarında geçen konuşmayı ve iletişimleri aktarmıştı.’’