FATİH AYDIN LOKUM VE SUCUK İMALATHANELERİNİ ZİYARET ETTİ

Milletvekili Adayı Fatih Aydın çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Fatih Aydın ziyaretler kapsamında Lokum ve Sucuk İmalathane esnafını ve çalışan emekçileri ziyaret etti. Ziyaret esnasında çalışanlar ile samimi sohbetler gerçekleştiren Aydın, esnafın ve çalışanların sıkıntılarını dinledi.

Lezzetin başkenti Afyonkarahisar’da esnafımızın hiçbir zaman mağdur edilmeyeceğini dile getiren Aydın ziyareti esnasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Vatandaşlarımızın ve esnafımızın ekonomik sıkıntılar yaşadığı bu süreçte her zaman yanlarında olacağız. Esnaf mevcudu koruma derdinde, esnaf aldığı ürünü zamlanmadan yerine koyabiliyorsa ona şükrediyor bırakın kar etmeyi, sermayeyi koruma derdine düşen esnafın, sokağın nabzını tutmaya ve dertlerini dinlemeye çalışıyoruz."

ESNAFIN TEK DERDİ GÜNÜ KURTARMAK

Aydın, ekonomik sıkıntıların daha da büyüyerek devam ettiğini ve esnaf konusunda manzaranın değişmediğini belirterek, "Ne yazık ki halen esnaf günü kurtarmanın derdinde. Kayıpları hiçbir zaman telafi edilmedi. Bırakın telafi edilmeyi daha da artıyor. Esnaf bir yıl önce de aldığı ürünü yerine aynı fiyata koyamıyordu. Şu anda da manzara değişmedi fiyatlar arttı, karlar azaldı. Esnafın artık tek derdi günü kurtarmak ve malını eksiksiz olarak yerinde tutmaya çalışarak ekmek parasını kazanmak oldu.

 

ARTIK YENİ BİR DÖNEMİN ŞAFAĞINDAYIZ

Aydın: ‘’Mevcut iktidar, her gün bir başka algıyı tedavüle sokuyor. Peki, bugün lokum üreticimizin, sucuk üreticimizin, şekerleme üreticimizin evlerinde, sokaklarında, iş yerlerinde neler konuşuluyor, neler yaşanıyor? Biz Millet İttifakı olarak, işte tam da bu noktada kesin kararlıyız. İşte tüm kadrolarımızla sahadayız, sizlerle bir aradayız, sizin problemlerinizi bizzat sizden dinliyor ve bunların Ankara’da konuşulması ve çözüm üretilmesi için gayret göstereceğimize söz veriyoruz. Biz insanımızın sesi, soluğu olmaya, onların dilinin ucuna gelip de diyemediklerini, boğazlarında düğümlendiklerini haykırmak için buradayız” dedi.