“Fabrika ayarlarına geri dönmemiz lazım”

İyi Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Dr. Mustafa Enis Arabacı Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolun kendisi için vazgeçilmez olduğunu söyleyen Arabacı, “Bu nedenle çalışmalarımıza Kocatepe’den başladık. Bununla Cumhuriyet değerlerimizi ve milli mücadele ruhunu yansıtmak istedim. Son zamanlarda bölen, ayrıştıran bir dil kullanıldı. Bu herkes gibi beni de rahatsız ediyor. Biz bu dili bütünleştiren, herkese değer veren ve kimseyi ötekileştirmeyen bir dile çevireceğiz. Bizim fabrika ayarlarımıza dönmemiz lazım. Sayın Genel Başkanımızın da sıklıkla söylediği gibi başkanlık sisteminin değişmesi lazım. Parlamenter sistemin geri gelmesi lazım. Biz bunu sağlayacağız” diye konuştu.

“Ekonomik sıkıntılar had safhada”

Gençlerin geleceği göremediklerini söyleyen Arabacı, “Herkes yaşantısını ferahlatacak bir çözüm arıyor. Ekonomik sıkıntılar had safhada. Bizler bunu çözeceğiz. Bunun yanında siyasetteki gergin dili doğru bulmuyorum. Halkımız bizlerin barış içinde siyaset yapmamızı istiyor. Vatandaş odaklı siyaset isteniyor. İnsanlar demokrasiyi yaşamak istiyorlar. Kişilerin parti tercihlerine göre, herkese eşit davranılan bir anlayış isteniyor” dedi.

Vatandaştan şahsına karşı bir teveccüh gördüğünü söyleyen Arabacı, “Bana duyulan bu güven bana ekstra bir sorumluluk da yüklüyor ve benim daha şevk içinde çalışmamı sağlıyor. Tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Derin bir işsizlik var”

İşsizlik yok, iş beğenilmiyor fikrine katılmadığını belirten Arabacı, “Gençlerimiz en neşeli olacakları zamanlarında karamsar ve kaygılı. Derin bir işsizlik var. Bizim seçim beyannamemizde bununla ilgili ciddi çalışmalar var. Bunu da biz çözeriz” dedi.

“Tüm vatandaşlarımızı mitinge bekliyoruz”

2 Mayıs Salı günü İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ilimizde bir miting yapacağını söyleyen Arabacı, “Sayın Genel Başkanımız ilimizde çok seviliyor. Bizler de miting için hazırlanıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı mitinge bekliyoruz” diye konuştu.

“İnsan birikimi açısından çok kuvvetliyiz”

Seçim çalışmaları nedeniyle vatandaşlarla buluştuğunda çok mutlu olduğunu söyleyen Arabacı, “İnsan birikimi açısından çok kuvvetliyiz. Vatandaşlarımıza kendilerini ifade edebilecekleri ve mutlu olabilecekleri bir yaşam sunulmalı. Bunu fazlasıyla hak ediyorlar” dedi.

Arabacı programın sonunda Yahya Kemal Beyatlı’nın, ‘Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi’ şiirini okudu.