ESNAFLAR OLGUN’A DERTLERİNİ ANLATTI

İyi Parti Milletvekili adayı Av.Hakan Şeref Olgun seçim çalışmalarını sanayi esnafına yaptığı ziyaretlerle sürdürdü.

Sanayi sitesinde bulunan dükkânları teker teker ziyaret ederek esnaflarla sohbet eden Olgun, esnafların sorun, talep ve önerilerini dinledi.

"İş dünyası zor durumda. Ayakta kalmak neredeyse imkânsız. Sandıktan bu sefer çözüm çıkacak” diyen Hakan Şeref Olgun’ esnaflar büyük ilgi gösterdiler ve destek verdiler.

ESNAFLAR SIKINTILARI DİLE GETİRDİLER

Bu güne kadar sadece seçim zamanı kapılarının açıldığını hal ve hatırlarının sorulduğunu dile getiren Esnaflar “Sonra yüzümüze bakan yok. Ama İYİ Partiden umutluyuz. Artık bir değişim rüzgarı esiyor.  Esnaf olarak hepimiz çok sıkıntılıyız. Piyasa çok pahalı, her şey çok pahalı. Alım gücü yok. Sattığımız malımızın yerine aynı malı aynı fiyata alamıyoruz. İnşallah sizlerden umudumuz var. Sizler için duacıyız ve elimizden geleni yapacağız. Allah’ın izniyle biz esnaflar olarak tamamız, artık görev sizlerde”dediler.

Esnafın hükümete ve yaptırımlarına sitemlerini  dinleyen Hakan Şeref Olgun ise; “Seçim sonrasında kimseye bu cümleleri kurdurtmayacağım. Hep yanınızda olacağım. Ulaşılması en kolay vekiliniz olacağım. Memleketin ve esnafların sorunları çok ve bunları çok iyi biliyoruz.  Allah’ın izniyle çözeceğiz. Elimizden gelenin en iyisini ve en fazlasını hem milletimiz için hem esnafımız için yapacağız. Günlük ekonomik politikalarla bu iş yürümez. Para basma ile  bu iş olmaz. Bunun için önce adalet ve hukuk olmalı.”dedi.

SANDIKTAN BU SEFER ÇÖZÜM ÇIKACAK

Esnaf ziyaretlerinde yaklaşan seçimlerin, her açıdan büyük sorunlar yaşayan Türkiye için çok önemli olduğunu ancak özellikle esnafın kaybedecek vaktinin kalmadığının altını önemle çizen İYİ Parti Milletvekili Adayı Hakan Şeref Olgun, "Bugün hangi sektör olursa olsun, büyük bir sıkıntı içinde. Üretim hattı ne yapacağını bilemez durumda. Esnaf vatandaşa en yakın tüketim noktası. O yüzden bir yandan kendileri ayakta kalmaya çalışırken bir yandan da vatandaşın derdine derman olmaya çalışıyor. Neresinden bakılırsa bakılsın iş dünyası zor durumda. Ayakta kalmak neredeyse imkânsız. Ticaretin bütün kuralları, kaideleri, prensip ve ilkeleri yerler bir olmuş durumda. Mücadelesine devam edenler ise ciddi bir borç sarmalının içinde. Bütün bu şartlar altında işinin, emeğinin, aşının mücadelesini yapan herkese selam olsun. Sandıktan bu sefer çözüm çıkacak" diye konuştu. 

SANAYİ ESNAFINA TEŞEKKÜR

Sorunları birebir dinleyen Hakan Şeref Olgun, kendilerini içtenlik, samimiyet ve güler yüzle karşılayan esnafa teşekkür etti.  İYİ Parti’nin ticaret ve ekonomin tekrar rayına girmesi için önemli hazırlıklar yaptığını ifade eden Olgun, “Sandık günü geldiğinde hem ticaret hem de ekonomide bu kötü önü alınamaz gidişe dur diyeceğiz. Birlikte başarmaktan, birlikte mücadele etmekten başka bir şansımız yok” şeklinde konuştu.