Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde evi yıkılan, kullanılamaz hale gelen her bir vatandaşı güvenli bir yuva sahibi yapana kadar çalışmaların devam edeceğini belirtti. Erdoğan, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, bir yıl önce yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin acısının ilk günkü tazeliğiyle yürekleri yaktığını ifade etti.

"11 İlimizde Yaşanan Yıkım Gerçekten Çok Büyüktü"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Hayatını kaybeden 53 bin 537 kişinin her birine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Asrın felaketinde yaralanan 107 binin üzerindeki vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi tekrarlamak istiyorum. Tedavileri halen devam eden yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar niyaz ediyorum. İnsanlık tarihinin en kadim yerleşim yerleri arasında bulunan 11 ilimizde yaşanan yıkım gerçekten çok büyüktü. Bu tür büyük felaketler, aynı zamanda milletlerin birliğinin, beraberliğinin ve kardeşliğinin gücünün sınandığı dönüm noktalarıdır” dedi.

"MİLLETİMİZ TARİHİ SINAMAYI BAŞARIYLA VERDİ"

Milletvekili Özkaya’dan Tebrik Mesajı Milletvekili Özkaya’dan Tebrik Mesajı

Hamdolsun milletimiz bu acı ve bir o kadar da tarihi sınamayı başarıyla vermiştir. Devletimiz tüm imkanlarıyla anında harekete geçerken Türkiye tek yürek, tek bilek olmuş, milletimiz depremzede kardeşlerinin yanına koşmuş, asrın felaketi karşısında asrın birlikteliği ortaya konulmuştur.

"RABBİM BİZLERİ BÖYLE İMTİHANLARA MARUZ BIRAKMASIN"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Toprağa verdiğimiz canlarımızı Fatihalarla, dualarla, hüzünle yad ederken milletimize verdiğimiz sözleri tutmak için canla başla çalışıyoruz. Bu çalışmaları, şehirlerimizi inşa ve ihya ederek ayağa kaldırıncaya, evi yıkılan veya kullanılamaz hale gelen son vatandaşımızı da güvenli yuvasına kavuşturuncaya kadar sürdüreceğiz. Rabbim ülkemize ve milletimize bir daha böyle afetler yaşatmasın, bizleri böyle imtihanlara maruz bırakmasın” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde yayınladığı mesajında, evi yıkılan ve kullanılamaz hale gelen vatandaşların güvenli bir yuva sahibi yapılacağını vurguladı. Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde felaketlerle başa çıkma gücüne dikkat çekti.

Kaynak: BÜLTEN