“Erdoğan size birkaç beden büyük gelir”

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Hasan Arslan bugün Şuhut’taydı. Şuhut ilçesinde esnaf ziyareti yapan Arslan daha sonra Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası, Esnaf Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Şoförler Odasını ziyaret etti. Arslan programına Anayurt, Dadak ve Çakırözü köyleri ile devam etti.

Bugün karşımızda CHP'nin siyasi ortağı HDP'nin bir dönem PKK'nın dağ kadrosunda olan Kocaeli milletvekili adayı var. Bugün karşımızda dünyanın en büyük devletlerinden destek alan bir yedili masa var değil yedi düvel yedili masa da gelse liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a vız gelir. Çünkü bizim liderimiz size bir değil birkaç beden büyük gelir.

“Devleti yıkacağız diyemedikleri için sarayı yıkacağız diyorlar”

Dün Afyon merkezde bir miting yaptılar bir parti değil tam 7 farklı birleşti de geldi fakat çevre illerden adam toplayıp geldiler sadece minibüsler değil şahsi araçları da adam doldurup getirirler toplayabildikleri ancak o kadar oldu çünkü artık vatandaş bu zihniyete güvenmiyor. Bugün devleti yıkacağız diyemeyenler çıkmışlar sarı yıkacağız diyorlar bütün dünyayı rağmen Cumhurbaşkanımız Türk birliğini toplamış çalışıyor. Kısaca biz bu zihniyetin devleti yıkmasına müsaade etmeyeceğiz

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ethem Karahan bugün merkez ilçede Karşıyaka mahallesinde kurulan pazarın esnafları ile ve mahalledeki diğer esnafları ziyaret etti. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Karahan, onlara öneri ve tavsiyelerde bulundu.

“Terörist başına özgürlük vaat edenin batması normaldir”

Meral Akşener'in Başdanışmanı Aytun Çıray, ‘Battık’ diyor. Kovulduğu masaya, CHP'den küfür yiye yiye geri oturanlar, şehit bacısına küfreden Lütfü Türkkan'ı ödüllendirenler. Cumhurbaşkanı adayları Selo’ya ve üstü kapalı Apo’ya özgürlük ve özerklik vaat etmesi batmalarını meşrulaştırıyor.

“Ülkeyi yıkmaya geliyorlar”

Bunlar bunu yaparken diğerleri boş mu duruyor! CHP Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğünü asla koruyamaz. Çünkü HDP’ye ve onun dağdaki uzantılarına özerklik sözü verdi. Vermediyse HDP neden Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekliyor? Temel Karamollaoğlu da yatırımları durduruyor. HDP zaten malum… Peki bunların vatandaşlarımız lehine vaatleri ne? Yapacağız, edeceğiz, el koyacağız, yıkacağız… Çıkıp biri de yatırıma dair tek kelime ediyor mu, etmiyor! Bunlar bu ülkenin başına gelmeye niye aday oluyor o zaman?  Apo’nun heykelini dikeceğiz diyen Demirtaş, Demirtaş’ı serbest bırakacağız diyen bay Kemal, özerklik isteyen HDP, Kandil’in CHP’yi desteklemesi ve terörist başı Apo’ya özgürlük diyen HDP…

“Kendi mitinginize bariyerden atlayarak giren adamsınız”

Şimdi bunların milletvekili adayları Afyonkarahisar’da kapı kapı dolaşıp oy istiyor. Gözünüzün içine baka baka Apo’nun serbest bırakılmasını korkularından söyleyemeyip oy istiyorlar. Cesaretiniz varsa çıkın Apo’ya özgürlük vaadinizi Afyon’da açıklayın. Siz kendi mitinginize bariyer üstünden atlayarak giren adamlarsınız. Böyle mi devlet yönetimine aday oldunuz! Şaşkınlığınızı anlıyorum, milletimizin feraseti ve iradesi ile 14 Mayıs’ta daha büyük bir şaşkınlık yaşayacaksınız.

AK Parti milletvekili adayı Hakkı Öztürk merkez ilçede ziyaretlerine Harbiş Pazar yeri ile başladı. Daha sonra Ataköy'deki esnafları ziyaret eden Öztürk buradan da Türkiye Sakatlar Derneği Afyon şubesini ziyaret etti. Beyazay Derneği, Otizm Yardımlaşma Derneği, Altı Nokta Körler Derneği ve Diyaliz Hastalarının Koruma Derneğini ziyaret etti. Öztürk daha sonra Memur-Sen tarafından düzenlenen Divan kuruluna katıldı.

“Hedefleri Dedeağaç’taki NATO ve ABD askerlerini ülkemize sokmaktır”

CHP iktidarı ele geçirmek için her türlü vaadi veriyor. HDP ise vaat edilmiş toprakların peşinde. Biz bunları anlatamazsak CHP, asıl hedefi olan ülkeyi bölüp parçalama hedefine ulaşmış olur. Dedeağaç’taki ABD üssü boşuna mı? HDP'li Temel ‘Vaat Edilmiş Topraklar’ derken, CHP'li İmamoğlu 'Biz bu mücadeleyi 145 yıldır sürdürüyoruz’ diyor. Hangi mücadeleyi? CHP’nin amacı HDP’nin istediği vaat edilmiş topraklardır. CHP ülkeyi HDP’ye bırakacak kadar çaresizdir. Kaos çıkartarak ülkeyi karıştırmak ve Dedeağaç’taki ABD ve NATO askerlerini ülkeye sokmaktır. Ukrayna savaşını Türkiye sıçratmaktır.

“Bunların Afyonkarahisar’daki milletvekili adayları HDP’nin değirmenine su taşıyor”

Maskeleri bir bir düşüyor. Gerçek yüzleri ortaya çıkıyor. HDP eş başkanı Siyonist olduğunu gizlemiyor. Sözde vaat edilmiş toprakları İsrail'e vermeyi ima ediyor. Bugün bunların Afyonkarahisar’daki milletvekili adayları da kapı kapı gezerek bunların vaatlerine destek veriyor! Bunlara da sadece Cumhur ittifakı karşı geliyor. Çünkü Cumhur ittifakı bu ülkenin sigortasıdır.

AK Parti milletvekili adayı Ferda Ertürk güne pazar yeri ziyareti ile başladı. Buradan da kadın esnafları ziyaret eden Ertürk daha sonra Bolvadin'e geçerek Dişli ve Özburun kasabaları ile ve Kemerkaya köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Terör örgütü ele başlarından Sabri Ok dün bir konuşma yaparak şu ifadeleri kullanıyor; Erdoğan'a karşı PKK ile İYİ Parti aynı yerde. Diyor ki; Biz faşizme karşıyız. Onlar da yani İYİ Parti'de şu an karşı diyor. AKP-MHP'nin yıkılması Türkiye ve Kürdistan'ın da yeni bir dönem başlatacak diyor. Çok önemli bir süreç diyor. Sözlerine de şöyle devam ediyor; Bizler Apo'nun fiziki özgürlüğünün sağlanması için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Evet, İYİ Parti'nin CHP'nin yani Millet İttifakının Afyon'daki milletvekilleri ile PKK terör örgütü elebaşı aynı amacı savunuyor. Peki PKK niye Afyon'daki bir İYİ Parti ve CHP milletvekili adayının görüşüyle aynı noktada? Bunu niye kimse sorgulamıyor? PKK'ya ne vaat ettiniz? Bağımsız Kürdistan ülkesi mi vadettiniz? Eğer bunu vaat ettiyseniz niye çıkıp açıklamıyorsunuz? Bunu milletimiz niye terör örgütü PKK’nın ele başlarından duyuyor.

Pazarı gezerken fakir edebiyatı yapmak yerine çıkıp oradaki esnafa cesaretiniz varsa biz özgür Kürdistan'ı getireceğiz desenize. Cesaretiniz varsa biz PKK'ya bir devlet kurduracağız Güneydoğu'yu da onlara vereceğiz desenize. Onların özgür Kürdistan'ın hayalinde bizim güneydoğumuzdaki birçok ili kapsadığını anlatsanıza. Niye bunları anlatmıyorsunuz? Oy isterken niye milleti kandırıyorsunuz! Afyonkarahisar’daki pazarcı esnafına teröristlere özgürlük vaat ettiğinizi niye anlatmıyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz Afyonlu size oy vermeyecek, çünkü siz daha kendi mitinginize giremeyen, bariyerlerden hoplayarak zıplayarak giren insanlarsınız.