Engin Ayengin’den Avrupalı Jakobenlere Uyarı

Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Avrupa’da bazı ülkelerin Türkiye seçimleri için oy kullanması üzerinden sınır dışı edilmesine tepki gösteren CHP’den Milletvekili aday adayı olan Engin Ayengin, Avrupa’ya tarih dersi verdi.

CHP’li Engin Ayengin, kendisinin de bir gurbetçi olduğunu anımsatarak Türkiye seçimlerinde önemli bir rol oynayan gurbetçi oyları sonrası Avrupa’da yükselen Türk düşmanlığına tepki gösterdi. Ayengin, “Ben çağdaş, medeni, bozkırları bereketli, dağları, ovalarıyla öz be öz Oğuz soyundan, Göktürk diyarından, Selçuklu sancağından, Türklüğün Pir-i Hoca Ahmet Yesevi dergahından, kurucu atam Mustafa Kemal Atatürk tedrisatından, Uluçınar Ülkü ocaklarından yetişmiş, dünyada Türk olmayı Şeref sayan Engin Ayengin” 

Ayengin tepkisini şöyle sürdürdü, “Yüce Yaradan'ın inayetiyle, alemlere rahmet olan Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem yolunda Kur'an'ı Kerim'in rehberliğinde iman ederek yola çıktım. Kendini medeniyetin beşiği sayanlaradır sözümüz. Anadolu dünyanın merkezidir. İnsanlık tarihi Anadolu'da başlamıştır. Bu seslenişim, kendilerinden başkasını medeni, insani ve ruhani saymayanlara, Necip Türk Milleti adına uyarımdır. İnsanlık tarihinin tartışmasız medeniyetleşme başlangıcı, neolitik dönemi baz alırsak bu topraklarda yani Anadolu'da olduğunu göreceksiniz. Bu tarihten bi haber olan Avrupa, Türk düşmanlığını her fırsatta dile getiriyor. Seçimleri bahane ederek içlerindeki kini, nefreti kusmaya başladıklarına şahit oluyoruz” dedi.

Engin Ayengin, “Avrupa, belirttiğim tarih bilgisine sahip olsaydı, tarihsel olarak Avrupa'da kurulmuş olan birçok devletin kurucu nüfusunun her dönem çoğunlukla Türklerden oluştuğunu bilirdiniz ve bunlar Etrüksler’dir. Türk milletine dil uzatırken mevcut nüfusunuzun gen araştırmasını yapmanızı hepinize tavsiye ederim. Geçirdiğimiz seçim sonucuna bakarak, Türk milletine hakaret edemezsiniz. Sizin barbarca haykırdığınız, hakaret ettiğiniz bu kadim milletin yaşadığı topraklarda, Türklüğün ve İslam'ın savunucuları daima vardır ve var olacaktır. Mevcut tabloya bakarak, dönemsel de ortaklık yaptığınız anlayışı, Türk milletine ve İslam'a mal edemezsiniz, hele asla hakaret edemezsiniz.

Buradan anlamanız gereken derin tarihin her sayfasında, inançlar öncesinde Anadolu'dan her birinizin yaşadığı ülke hangisi ise Ulu Türkler size medeniyet ahlak ve güç getirmiştir. Haddinizi bilin bu dönemi baz alarak pervasızca açıklamalar yapmayın. Hayatlarını her alanda yaşadıkları ülkelerin kanununa, nizamına uyan, aziz gurbetçilerimizi de rahat bırakın. Israrla hatırlatırım ki tartışmasız dünya lideri olan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sözünü anlamamışsınız” diye konuştu.

Engin Ayengin konuşmasını şöyle tamamladı. 

"Yurtta sulh, cihanda sulh!"

Haysiyetimle ve şerefimle söylüyorum,

Bir Türk Dünyaya bedeldir.

Ne mutlu Türküm diyene.

Yüce TÜRK MİLLETİNE saygılarımla...