Enflasyon Muhasebesi Eğitimi

ATSO KOBİ Akademisi eğitim takvimi çerçevesinde, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB ETÜ SEM işbirliğinde, ATSO hizmet binasında “Enflasyon Muhasebesi” eğitimi verildi.

Eğitimin açış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Özpınar yaptı. Özpınar, “Bugün işletmelerimizi yakından ilgilendiren bir konuyu gündeme getiriyoruz. Özellikle 2021’in Aralık ayından itibaren karşılaştığımız yüksek enflasyon, şirketlerin cirosunu artırsa da yeni mal ve ürün alımında sorunlara neden oldu. Stoktaki ürünler, piyasa şartlarına göre satılırken; azalan ürünün yerine konulması ile ilgili sıkıntılar yaşandı. Bu olumsuzluğa rağmen işletmelerin ciroları esas alındığı için ödenen vergiler arttı; kârlılık oranları yüksek gibi göründü. Tam da bu nedenle Türk iş dünyasının en büyük temsilcisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz de işletmeler için enflasyon muhasebesi uygulanmasını istedi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak da bu hususun takipçisi olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Özpınar konuşmasına şöyle devam etti:

“ATSO KOBİ Akademisi eğitim takvimini hazırlarken üyelerimizden gelen talepleri değerlendiriyoruz. Takvimde mutlaka TOBB ETÜ-SEM’den kıymetli bilim insanları ve uzmanları da konuk ediyoruz. Bugün davetimizi kırmayarak bizlere önemli bilgiler verecek olan Prof. Dr. Mehmet Mete Doğanay’a teşekkür ediyor; sizler tekrar sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Konuşmanın ardından Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi ve TOBB ETÜ-SEM Eğitim Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Mete Doğanay “Enflasyon Muhasebesi-Enflasyon Düzeltmesi” hakkında ayrıntılı sunum yaptı. Yaklaşık 3 saat süren eğitimin sonunda Katılım Belgeleri takdim edildi.

2023 MERKEZİ SINAV BASIN DUYURUSU 2023 MERKEZİ SINAV BASIN DUYURUSU

#ATSOKOBİAkademisi