“En Ucuz Su Kullanımı Afyon'da”

           Afyonkarahisar Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündeme alınan 26 madde oylanarak karara bağlandı.

Toplantının hayırlara vesile olmasını temenni eden Başkanımız, bir önceki ayda yapılan çalışmalar hakkında meclisi bilgilendirdi. Açış konuşmasında; “Ramazan ayını ve bayramı geride bıraktık. Buruk bir Ramazan, buruk bir bayram geçirdik. Ramazan ayı boyunca mahalle sakinlerimiz ile mahalle iftarları gerçekleştirdik. Günlük 10 bin kişiye iftar yemeği çıkardık. Cenab-ı Allah nice Ramazan bayramlarına sağlıcakla erişmeyi nasip etsin.”

EN UCUZ SU KULLANIMI AFYON'DA

“İstediğimiz şekilde kar yağışı olmamasına rağmen, almış aldığımız tasarruf tedbirleri neticesi ve yağan yağmurlarla bu sene yazı kışa kadar rahatlıkla geçirebiliriz. Baraj %10 seviyesinde şu anda %20 seviyesine yükseldi. Kuyulardan ve barajlardan çektiğimiz sular ile içme suyumuzu tedarik ediyoruz. Çevre illere baktığımızda en ucuz su kullanımı Afyon’da. Metreküpü 3.50 TL’ye mal olan suyu 10 metreküpe kadar 2.60 TL’ye veriyoruz. Bu da bizim maliyetin altında su verdiğimizin göstergesi” ifadelerini kullandı.

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI 1 HAZİRAN'DA

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşülerek meclis üyelerinin oyları ile karara bağlandı. Toplantının tamamlanması ardından gelecek oturumun gün ve saati belirlendi. Haziran ayı meclis toplantısının 1 Haziran Perşembe günü saat 18:30’da yapılması kararlaştırıldı.