En İyi Tatlının Değişmez Adresi Yine "AFTAT" Oldu

Afyonkarahisar'da tatlının en iyisi "AFTAT" ödüle doymuyor

UNESCO Gastronomi şehri Afyonkarahisar'ın damak çatlatan "ekmek kadayıfı" ile "kabak tatlısı" lezzetlerinin lider markası AFTAT, üst üste 2 yıldır aldığı "En İyi Tatlı" ödülüyle yine şehrimizi gururlandırdı.

Bağımsız tüketici değerlendirmeleri sonucunda belirlenen firmalara her yıl verilen "En İyi Best" ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu.

"En İyi Tatlı" ödülünü, geçen yıl aldığı 2020-2022 ödülünün yanına bu senede 2022 - 2023 ödülünü ekleyen AFTAT, tatlının 4 yıldır lideri olmayı sürdürdü.

Firma yetkisi Şükrü Pancar, AFTAT'ın 2018 yılında Afyonkarahisar'ın coğrafi işaret tescilli lezzeti olan "En İyi Ekmek Kadayıfı" ödülünü de aldığını söyledi.

Kendilerine iki yıl üst üste verilen "En İyi Tatlı Ödülü"ne layık gören bağımsız denetçilere teşekkür eden Pancar, şöyle konuştu:

"Bu ödül, tamamen bağımsız denetçiler tarafından kurulan bir dernek tarafından veriliyor. Bu denetçilerin kim olduğunu biz bilmiyoruz. Dernek Ankara merkezli ve ödülü de gizli denetlemeyle layık görüyorlar. Türkiye'de puanlama sistemiyle en yüksek dereceyle aldığımız 2022-2023 yılı aldığımız en iyi tatlı ödülü, firmamızı gururlandırmıştır. İnşallah, aldığımız ödüllerin hakkını vermek ve Afyonkarahisar'ı en iyi şekilde temsil etmek için tatlı üretimine devam edeceğiz."

Pancar, tatlı dalında Afyonkarahisar'dan bu ödülü alan tek firma olduklarını ve yıllarca sarf ettikleri emeklerinin takdir görülmesinin kendilerini mutlu ettiğini vurguladı.

"AFTAT"ın dededen toruna yıllardır Afyonkarahisar'ı başarıyla temsil ettiğine dikkat çeken Pancar, "Şehrimizin geleneksel tatlısı Ekmek kadayıfı başta olmak üzere, kabak tatlısı, revani, ramazan ayına özel güllaç lezzetlerimizi Türkiye'ye tanıtmayı sürdüreceğiz." ifadesini kullandı.