“EN BÜYÜK ENGEL OLARAK TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİ GÖRÜYORLAR”

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Kağan Diler ve ülkücüler, 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle ocakta düzenlenen programda bir araya geldiler. Başkan Diler, 3 Mayıs’ın, Türk Milleti’nin, cefakâr, fedakâr evlatları olan Türk Milliyetçileri için çok büyük anlam ve önem taşıyan bir gün olduğunu söyledi.

3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Kağan Diler, ülkücüler, Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP) İl Başkanı Av. Nesrin Çelikbilek ve KAÇEP Üyeleri de katıldı. Programda konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler,  “79 yıl evvel Türk Milliyetçileri, bir taraftan bütün dünyayı tehdit eden işgalci komünist anlayışa yönelik milli ve sosyal muhalefeti başlatmıştır. İkinci Dünya Savaşı’nın sonuna yaklaşıldığı 1944 yılında, Rus yayılmacılığının Türkiye’yi hedef aldığı günlerde aklı selimin galip gelmesini ve ülkemizin bu karanlık ortama düşürülmesinin önlenmesini isteyen 23 milliyetçi düşünür, akademisyen ve yazar tutuklanarak, tabutluklara konmuş; bunun üzerine Türk gençliği büyük bir kararlılıkla aydınlarının yanında yer almıştır. Bu hareketin öncüleri olan başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Hüseyin Nihal Atsız olmak üzere, Necdet Sancar, Zeki Velidi Togan, Hasan Ferit Cansever, İsmet Tümtürk, Hikmet Tanyu, Fethi Tevetoğlu, Mustafa Hakkı Akansel ve hakkın rahmetine kavuşan tüm dava büyüklerimize Yüce Allah’tan sonsuz rahmet diliyoruz. Aziz hatıraları önünde saygı ve şükranla eğiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ TAYTAK, “KAZANAN TÜRKİYE’DİR” MİLLETVEKİLİ TAYTAK, “KAZANAN TÜRKİYE’DİR”

“EN BÜYÜK ENGEL OLARAK TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİ GÖRÜYORLAR”

“Yine bugünlerde bir yandan küresel çetelere boyun eğen, diğer yandan ülkemiz ve insanlarımız için kurulan etnik tuzakları adeta besleyen yaklaşımlar; önlerinde en büyük engel olarak Türk Milliyetçilerini görmektedirler.” diyen Diler, “Zillet eşrafı ve avaneleri karşılarında en büyük engel olarak Türk Milliyetçilerini görmektedirler. Fakat bilinmelidir ki, 79 yıl önce, milletin ufkunu açmak, değerlerine sahip çıkmak için büyük bir mücadele sergileyen Türk milliyetçileri, ‘milli ve akıllı siyaset’ anlayışın sahipleri olarak, şimdi yine milletin geleceğine ve demokrasiye yönelik her türlü saldırı ve tavrın karşısındadır. Türk Milletinin birliğinin, dirliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusudur. Türk Milliyetçileri 79 yıl önce yapmış oldukları gibi yine zillete dur diyecek, bölücülere geçit vermeyecek ve Türkiye Yüzyılı’nı başlatacaktır. 3 Mayıs büyük milletimizin ebediyete kadar yaşayacağına inanan Türk Milliyetçilerinin yeniden doğuşudur. 3 Mayıs bizler için bir inançtır. Aynı inanç ile vazifemizi sürdürüp ‘Türk ırkı sağolsun.’ diye her yerde haykıracağız. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Mayıs 1944’ün bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor; kahramanlarımızı ve bütün Türk Milliyetçilerini kutluyorum. Sağolun varolun. Türküz, Türkçüyüz, Turan’ın düşü ve sevdasındayız.” dedi.