Emirdağ’da, Yüzde 50 Hibe Destekli 'Reis' Cinsi Buğday Tohumu Dağıtımı Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünün finanse ettiği, Emirdağ İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün projelendirdiği çalışma kapsamında %50 hibe destekli sertifikalı buğday tohumları çiftçilerimize dağıtıldı.

Belediye Başkanı Serkan Koyuncu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğününn koordine ettiği tohum dağıtım programına katıldı.

Çiftçilerimizle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Serkan Koyuncu Emirdağlı 63 üreticimize sertifikalı buğday tohumu sağlandığını söyleyerek üreticiler adına İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil İbrahim Koku'ya, Ziraat Odası Başkanı Öztürk Köycü'ye ve emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Serkan Koyuncu “Bugün 63 çiftçimize toplam 32.150 kg sertifikalı buğday tohumu dağıtımı yapıldı. Hibe tohumlar sayesinde ilçemizde atıl durumdaki arazilerin değerlendirileceğini umut ediyoruz. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli bir sezon diliyorum” diyerek dağıtılan tohumların hayırlı olmasını temenni etti.

Ziraat Odası Başkanının ev sahipliği yaptığı buğday tohumu dağıtım programına Kaymakam Osman Bilici, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin Duran ile Necati Şevik, Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Karakuş, Tarım ve Orman Müdürü Halil İbrahim Koku, Ziraat Odası Başkanı Öztürk Köycü ile çiftçiler katıldı.