Emirdağ'da Ramazan Coşkusu

Emirdağ Belediyesi'nin 'Emirdağ'da Ramazan Bir Başka Güzel' temasıyla düzenlediği Ramazan etkinliği Emirdağ Belediyesi Sosyal Tesislerde gerçekleştirildi.

Emirdağ Belediyesi iftar sofrasında açılan orucun ardından başlayan Ramazan etkinliğine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Vatandaşlar, Ramazan ayının manevi atmosferini gönüllerince yaşamalarına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen program kapsamında, geçmişten günümüze kültürümüzün yansıtıldığı etkinlik ve oyunlar vatandaşlarımız tarafından ilgi ile karşılandı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik semazen, Hacivat ve Karagöz gösterileri, Nasreddin Hocadan hikayeleri ile devam etti. Ardından çocukların sevdiği robot karakterler ile birbirinden eğlenceli oyunlar Emirdağlılarla buluşurken katılımcılara çeşitli ikramlar sunuldu.

Emirdağ Belediyesi trafik eğitim alanında gönüllerince eğlenen çocuklar, sahne programlarının ardından şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlenerek unutulmaz bir gece yaşadılar.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Karakuş ile birlikte Sosyal Tesislerde vatandaşlarla bir araya gelerek önce iftar yaptılar ardından da Ramazan etkinliğine katıldılar.

Etkinlik alanında vatandaşlarla yakından ilgilenerek sohbet eden Başkan Koyuncu; "Vatandaşlarımızı birlik beraberlik içerisinde görmek bizim en büyük mutluluğumuz. Ramazan ayının manevi iklimini hemşehrilerimize yaşatmak için düzenlediğimiz Ramazan etkinliğine katılım sağlayarak göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin İnşallah. Emirdağımızda bu tür etkinlikler her zaman devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Ramazan etkinliğine katılarak manevi atmosferi paylaşan vatandaşla Başkan Koyuncu'ya ve ekiplere teşekkür ettiler.