Emirdağ’da Bayramlaşma Töreni Gerçekleşti

Ramazan Bayramı münasebetiyle ilçemizde Kaymakam Osman Bilici, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, kurum amirleri, belediye personelleri ve vatandaşların katılımıyla Emirdağ Belediyesi Sosyal Tesislerde bayramlaşma töreni düzenlendi.

Bir taraftan bayram sevincini yaşarken, diğer taraftan Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremin acısını millet olarak derinden hissedildiğini ve bir daha böyle afetler yaşanmamasını temenni eden Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Bayramlarımız bağlarımızı kuvvetlendiren, dargınlıkların son bulmasına vesile olan, yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği, insanlar arasındaki sevgiyi ve saygıyı artıran anlamlı günlerdir. Bayramlar toplumsal yaşantımızda vazgeçilmez bir önem taşımaktadır. Milli ve dini bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa, Türk İslam âlemine ve ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyor, tüm hemşerilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."ifadelerini kullandı.

Birlik beraberlik mesajlarının verildiği tören bayramlaşmanın ardından son buldu.