Emirdağ İlçe Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı Salonunda

EMİRDAĞ 20.10.2021, 17:39
Emirdağ İlçe Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Emirdağ İlçe Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı Salonunda 20/10/2021 tarihinde Emirdağ İlçe Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici başkanlığında düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Fatih Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Yanık, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Yunus Tosun, Emirdağ Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Akçeşme, Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Emeksiz, İlçe Sağlık Müdür Vekili Kutlu Teberik ile ilgili personeller katıldı.

Okul sporları etkinlikleri ve Emirdağ’da gerçekleştirilen diğer spor faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda, yenilenen ilçe stadyumunun güvenlik koşulları da ayrı bir başlık olarak ele alındı. 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde spor müsabakalarında istenmeyen olayların önüne geçilmesi için alınması gereken tedbirler ve bu tedbirlerin uygulamalarının sağlanması, önlem ve yöntemlerin tespiti, spor müsabakalarında meydana gelen olayların nedenleri ve kaynakları ile bu olaylara neden olan diğer sorunların çözümü ile ilgili konular görüşüldü. Görüşülen kararlar kabul edilerek uygulamaya konuldu.

Emirdağ'da spora yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; spor müsabakalarının, insanların zevkle izlediği faaliyetler olması gerektiğini belirterek, sporun; saygı, sevgi, hoşgörü, dostluk paylaşımı gibi kişiye değer kazandırma adına önemli bir özelliğe sahip olduğunu kaydetti.

Yorumlar (0)
banner659
10
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 07 Aralık 2021
İmsak 06:27
Güneş 07:54
Öğle 12:54
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06