Yurdunuseven’den Başkan Kılıçarslan’a ziyaret! Yurdunuseven’den Başkan Kılıçarslan’a ziyaret!

ZATEN SADECE BİZDE OLUR BÖYLE OLAYLAR! O ANDA YURT DIŞINDA OLANDA BURADA OY KULLANMIŞ! SEÇİM GÖREVLİLERİDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OY VERMİŞ! 

SEÇİM GÖREVLİLERİ OY KULLANMIŞ

Afyonkarahisar’da bazı seçim sandıklarında yaşanan olaylar bu kadarına da pes dedirtti.

Bir bölgede görevli seçim görevlileri orada sadece İl Genel Meclisi Üyelikleri için oy kullanabilecek iken, Belediye Başkanlığı seçimi içinde oy kullandıkları iddia edildi ve o bölgede 4 oy ile seçimi kaybeden MHP seçim sonucuna itiraz etti.

İhsaniye İlçesi Döğer Beldesinde meydana gelen bu olayda, 8 ila 10 seçim görevlisinin oy kullandığı öğrenilirken, MHP seçimi bir kaç oy ile kaybetmişti.

MHP’nin buradaki itirazının sonucunun bugün belli olması bekleniyor.

IŞINLANMIŞLAR !

Bir başka olay İscehisar İlçesi Seydiler Beldesinde yaşandı.

Seçim günü Yurt dışında oldukları belirlenen pek çok kişinin Seydiler’de oy kullandıkları öğrenildi.

Milliyetçi Hareket Partisinin 7 oyla seçimi kaybettiği Seydiler’de bu olayın haricinde pek çok kişinin de başka kişiler adına oy kullandıkları öğrenildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Seydiler’de de seçim sonucuna itiraz etti.

SULTANDAĞI’NDA İPTAL OYLAR FAZLA !

MHP nin sonuca itiraz ettiği pek çok yerin olduğu öğrenilirken, bunlardan birisinin de Sultandağı olduğu belirtildi.

Sultandağı’nda az bir farkla seçimi kaybeden Milliyetçi Hareket Partisi sonuca itiraz etti.

Bu ilçedeki seçimde çok fazla sayıda iptal oyların olduğunu ve bunların çoğunluğunun da MHP’ye oy veren vatandaşların oyu olduğunu belirten ilgililer, ‘Kasıtlı olarak MHP’ye verilen oyların iptal edildiği kanaatindeyiz. Buradaki oyların yeniden sayımı dahil ne gerekiyorsa yapacağız. Kasıtlı olarak Vatandaşlarımızın oylarının iptalini yapanları da ilgili mercilere şikayet edeceğiz’ dediler.

AKÖREN’DE DE İTİRAZ EDİLDİ !

Akören Beldesinde de iptal edilen oyların fazlalığı göze çarparken, burada da Milliyetçi Hareket Partisinin seçimi 17 oyla kaybettiği açıklanmıştı.

MHP ilgilileri, ‘Pek çok yerde çok az farklarla seçimi kaybettik. Buraları incelediğimizde üzüldük. Çünkü kasıtlı olarak MHP ye verilen oyların iptal edildiğini öğrendik. Sandık başlarındaki temsilcilerimizin verdikleri raporlar doğrultusunda itirazlarımızı yaptık ve konuyu sonuna kadar takip edeceğimizden vatandaşlarımızın şüphesi olmasın. Bazılarının oynadıkları oyunların farkındayız ve bunların gereği de yasal platformlarda yapılacaktır’ dediler.

Kaynak: ÖZEL HABER / ODAK HABER MERKEZİ