Emirdağ Belediyesi “Tam Bana Göre Gençlik Festivali”ne davet edilen nadir Belediyelerden

Ankara’da bugün başlayan “Tam bana göre Gençlik Festivali”ne davet edilen nadir belediyelerden

EMİRDAĞ 16.11.2021, 16:00
Emirdağ Belediyesi “Tam Bana Göre Gençlik Festivali”ne davet edilen nadir Belediyelerden

Emirdağ Belediyesi “Tam Bana Göre Gençlik Festivali”ne davet edilen nadir Belediyelerden

Ankara’da bugün başlayan “Tam bana göre Gençlik Festivali”ne davet edilen nadir belediyelerden biri olan Emirdağ Belediyesi, festivalde açtığı Gençlik Standında yer alacak gençlerle birlikte Ankara’ya gitti.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; “TAM BANA GÖRE GENÇLİK FESTİVALİ’ ne davet edilmek, “Şehrimiz için, gençlerimiz için ve Emirdağ Belediyesi için büyük bir onurdur” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi’nde Yerel Yönetimler Gençlik Festivali’nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

* Yerel yönetimler ve gençlik projeleri yarışmasının ödüllerini vereceğimiz belediyelerimizi ve belediye başkanlarımızı şimdiden tebrik ediyorum.

* İlkinin açılışını yaptığımız Gençlik Festivalimizin önümüzdeki yıllarda daha da geliştirerek sürdürmeyi ve geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz.

* Festival boyunca okulların ara tatile girmesini de fırsat bilerek ülkemizin dört bir yanından 100 bin öğrenci Ankara’ya gelecek ve buradaki etkinliklere katılacak.

* Gençlerimizle yaptığımız sohbet toplantılarında bir çok ortak noktamız olduğunu gördük.

* Ülkemizdeki tüm gençlerimizin hem eğlenebilecekleri, hem öğrenebilecekleri bu festivale bekliyoruz.

* Bugün burada, siyasete gençlik kollarında atılmış hayatı boyunca tüm mücadelesini gençlerle birlikte vermiş birisi olarak karşınızda bulunuyorum.

* Belediye Başkanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı görevlerim boyunca hep gençlerimize daha güzel bir gelecek bırakacak işlerin gayreti içinde oldum.

* Gençlerimize emanet edeceğimiz 2053 vizyonunun ilk adımını Yeşil Kalkınma hedefiyle attık.

* Türkiye en büyük gücü ve avantajını çocukları ve gençleri olarak gören bir ülkedir. Avrupa’nın ABD’nin ve Asya’nın hızla yaşlanmaya başladığı bir dönemde ülkemiz nüfusunun üçte birinin çocuklardan ve gençlerden oluşması çok önemlidir.

* Göreve geldiğimizde seçme seçilme yaşı 30’du. Bunu önce 25’e sonra 18’e indiren biz olduk. Gençlerin seçme seçilme yaşını biz hazırladık. Bizimle beraber gençler 18 yaşında seçme, seçilme hakkını yakaladı.

* Mesela, 2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz ilk defa oy kullanarak ülkesi ve kendi geleceği için siyasi irade ortaya koyacak.

*Önümüzdeki seçimin kilidi şu veya bu parti değil gençlerimizdir. Türkiye’nin en çok üyesi olan gençlik kolları teşkilatına sahip parti biziz.

* Geçtiğimiz 19 yılda gençlerimize yaptığımız hizmetleri tek tek anlatmaya kalksak günler yetmez.

* Mesela, bizden önce üniversite sınavına giren her 10 gencimizden sadece 1’i yüksek öğretim kurumlarına kayıt yaptırabiliyordu.

* Sınava giren her öğrenciye yetecek kapasiteye getirmemiz bile başlı başına tarihi bir devrimdir.

* Okul öncesi eğitimden ilk orta ve lise seviyesine kadar her alanda benzer atılımları hayata geçirdik.

* Aynı şekilde yurt kapasitelerinden, burs, kredi miktarlarındaki artışa, spor tesislerinden gençlik merkezlerine kadar sayısız hizmeti gençlerimizin istifadesine biz sunduk.

* Göreve geldiğimizde harçlardan dolayı sıkıntılar vardı. Harçları kim kaldırdı? Biz kaldırdık.

* Burs ne veriliyordu? 45 liracık malesef. Bay Kemal’in olduğu yerde inkardan başka birşey bulamazsınız. Bu muhalefet inkarcıdır. Onun için 2023’e çok iyi hazırlanmamız lazım.

* Türkiye’nin uzun yıllar boyunca sancısını çektiği yokluk, yoksulluk, kavga, çekişme gibi her biri milletimizin enerjisini sömüren günleri geride bıraktık. Bu ülkede terör var mıydı?

* Güneydoğu, Doğu Anadolu malesef tamamiyle teröre mahkum edilmiş miydi? Şimdi artık hamdolsun terörü yok ettik.

* Cudi’de terörü yok ettik. Gabar’da, Tendürek’te, Beslerderesi’nde yok ettik. Vatandaşlarım gece saatlerinde rahatlıkla sokaklara çıkabiliyor. İşte AK Parti budur. Cumhur İttifakı budur.

*Bugünün gençleri Cumhuriyet tarihinin demokraside, hak ve özgürlüklerde, ekonomide başta olmak üzere alt yapının her alanında en ileri seviyeye ulaştığı günlerde doğdu büyüdü.

* Yaşı 40’ın üzerinde olanlar eski Türkiye’nin gerçeklerini bildiği için ülkemizin geldiği yeri daha iyi biliyor. Şunu unutmamak gerekiyor yapmak zor yıkmak kolaydır.

Yorumlar (0)
banner659
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 06 Aralık 2021
İmsak 06:27
Güneş 07:54
Öğle 12:54
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06