Taahhütlerini yenileyen ya da yeni emekli olan vatandaşlar, hangi bankanın ne kadar promosyon sunduğunu sorgularken, bankalar müjdeli haberlerle öne çıkıyor. Söz konusu bankalar, müşterilerine 15 bin TL'ye kadar promosyon ödeme fırsatı sunuyor. Emekli vatandaşların başvuru yapmak için zamanı ise 29 Şubat'a kadar.

Bankaların yeni promosyon dönemi, özellikle taahhüt süresini dolduran ve yeni emekliye ayrılan vatandaşların gündeminde. Bankaların teklif ettikleri promosyon tutarları herkesin ilgisini çekiyor ve şubat ayı ile birlikte çok sayıda banka promosyon oranlarını güncelledi. Peki, yanıtı en çok merak edilen soru: Hangi banka, ne kadar emekli maaşı promosyonu veriyor?


Yeni promosyon dönemiyle adından söz ettiren ING Türkiye, 2024 Ocak ayının ardından promosyon tutarını 15 bin TL'ye yükseltti. Bu sayede, ING Türkiye'ye emekli maaşını taşıyanlar, oldukça cazip bir nakit promosyonun kapısını aralamış oldular.

Sıfır Araba Alacaklar Dikkat! Sıfır Araba Alacaklar Dikkat!

AVANTAJLI BİR PROMOSYON OLANAĞI VARSA

Peki, emekli promosyon başvurusu nasıl yapılır? Emekliler, maaşlarını istedikleri bankalardan almakta özgürler ve sadece basit bir bildirim yapmaları gerekiyor. Maaşlarını taşıyarak daha iyi bir anlaşma yapmak isteyen emekliler, bu bildirimi banka şubelerinden ya da e-Devlet üzerinden yapabilmektedir. Eğer daha avantajlı bir promosyon olanağı varsa, taahhüt süresi tamamlanmasa bile banka değişikliği imkanı mevcuttur.

EMEKLİ MAAŞLARINA YÖNELİK TEKLİFLER
Şimdi gözler, bankaların emekli maaşlarına yönelik tekliflerinde. Önde gelen bankalardan ING, müşterilerine taahhüt süresine ve gelir seviyesine göre 10.000 TL'ye varan promosyon ödemeleri yaparken, Yapı Kredi 12.000 TL'ye kadar, Akbank 10.000 TL, Garanti BBVA 8.500 TL, İş Bankası 7.500 TL, QNB Finansbank 8.000 TL, DenizBank 5.000 TL'ye varan promosyon ödemeleri sunuyor. VakıfBank 5.000 TL'ye kadar ve Ziraat Bankası ise 3.000 TL'ye kadar promosyon imkanlarını müşterilerine duyurdu. 29 Şubat'a kadar sürecek olan bu promosyon yarışında emeklilerin en doğru seçimi yapabilmeleri için bankaların sunduğu detaylı koşulları ve avantajları dikkatle incelemeleri büyük önem taşıyor.

Kaynak: BÜLTEN