Şube Başkanı Mustafa Arslan, 7 Kasım Salı günü üyelerle birlikte Filistin'i destekleyen "Filistin'de Soykırıma Dur De" kokartları dağıtılacağını açıkladı. Arslan ayrıca, siyonist ideolojinin nihai hedefinin anlatılması ve İsrail terörünü destekleyen markaların boykot edilmesi konusuna değindi. Arslan, "Eğitimciler olarak, hem protestolara devam etmeli hem siyonist ideolojinin nasıl bir bela olduğunu yeni nesle anlatmalı hem de İsrail'i destekleyen firmalara boykotu yaygınlaştırmalıyız." dedi.

Eğitim sektörü ve sendikal çalışmalara yönelik değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Arslan, temel hak ve özgürlüklerin korunması ve genişletilmesi, sosyal hakların geliştirilmesi, mali hakların iyileştirilmesi ve gelir dağılımında adaletin sağlanması için verdikleri mücadelenin kesintisiz devam ettiğini vurguladı.

Bayraklı tepede bayrağa saygısızlık! Bayraklı tepede bayrağa saygısızlık!

Arslan, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun değişmesi gerektiği üzerinde durdu. Arslan, bu kanunun, 3 milyon 750 bin kamu görevlisinden 2 milyon 850 binine sendikaya üye olma hakkı tanırken, 900 bin kamu görevlisini kapsam dışında bırakıyor olduğuna dikkat çekti.

Şube Başkanı Mustafa Arslan, sendikal yoluyla hak, emek ve özgürlük mücadelelerini kararlılıkla devam ettiklerini belirtti. Gazze'de çocukların öldürülmesi ve siyonist katilleri destekleyen markaları boykot etme gerekliliğinin altını çizdi. Arslan, "Eğitimciler olarak, hem protestolara devam etmeli hem siyonist ideolojinin nasıl bir bela olduğunu yeni nesile anlatmalı hem de İsrail'i destekleyen firmalara boykotu yaygınlaştırmalıyız." ifadelerini kullandı.

Editör: Afyon ZAFERİM