“Dünyanın en değerli varlıkları çocuklarımızdır”  

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yapmış olduğu basın açıklamasıdır:

            “Dünyanın en değerli varlıkları çocuklarımız; insanın topraktan başladığı hayat yolculuğunın en güzel, en kıymetli yıllarıdır. Bugünün çocukları yarının dünyasıdır. Bu nedenle bugünün çocuklarının yarınlarını en iyi şekilde inşa etmekte bizlerin görevidir. Aziz Türk Milleti hem kendi medeniyetinin gereği hem de dinimiz gereği asırlardır çocuğa büyük önem vermiş ve geleceği bu şekilde şekillendirmiştir.Nitekim Peygamber Efendimiz “Çocuğunun senin üzerinde hakkı var!” diyerek çocuğun hakkını topluma karşı değil anne babasına karşı dahi savunmuştur. Bu doğrultuda kahraman ecdadımız da egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu kanıtladığı ve dünyaya haykırdığı gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü çocuklara bayram olarak hediye etmiştir. Bizlerde bugünün dünyasında günümüzün getirdiği her yeniliği milli değerlerimizle harmanlayarak çocuklarımızın geleceğine şekil vermeye devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor çocuklarımız için daha güzel bir dünya oluşturmak için var gücümüzle çalışacağımızı birkez daha belirtmek istiyorum.”