Dünya Su Günü Öğrenciler ile Kutlandı

         Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü'nü öğrencilerle birlikte kutladı.

         Çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacıyla hazırlanan ‘’Suyumu Koruyorum Projesi’’ bundan 8 yıl önce hayata geçirilmişti. 8 yıl gibi sürede 3000 öğrenciyle buluşan projeye gün geçtikçe ilgi artmaya devam ediyor.  

Son olarak bu yıl ki Dünya Su Gününde; Kocatepe İlkokulu 1.sınıf öğrencileri İçme Suyu Arıtma tesisimizde ve Asım Kocabıyık Anaokulu’nun daveti üzerine Asım Kocabıyık Anaokulu ziyaret edilerek öğrencilere su eğitimi verilip, onlarla birlikte Dünya Su Günü kutlandı.

HEM EĞLENDİLER HEM DE ÖĞRENDİLER

          Öğrenciler; proje kapsamında hazırlanan animasyon filmini izleyerek su eğitimi aldılar. Eğitim sonunda öğrencilere suyun koruyucusu katılım belgeleri ile eğitici kitaplar verildi. Afyonkarahisar Belediyesi'nin maskotu Afi ve yol arkadaşı Susu da ziyaret boyunca öğrencileri eğlendirdi.

Eğitim programına katılan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personelleri, küresel ısınma ve artan nüfus ile birlikte azalan su kaynaklarının korunmasına vurgu yaparak, öğrencilere; suyun bilinçli ve akılcı biçimde kullanılması gerektiği ve evlerinde su tasarrufuna dikkat etmeleri yönünde telkinlerde bulundu.

          Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personeli, hem yeni bilgiler öğrenen hem de eğlenen öğrenciler ve değerli öğretmenleri ile birlikte Dünya Su Gününü kutladı.