Dr. Demirkırkan, belde ve köylerde vatandaşları dinledi

Afyonkarahisar’da CHP'de Milletvekili aday adaylığı ilk olarak ortaya çıkan Dr. M. Kemal Demirkırkan, Sinanpaşa İlçesi ile ilçeye bağlı belde ve köylerde vatandaşlarla bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar eski İl Başkanı Dr. Mehmet Kemal Demirkırkan, ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ ZİRAATTIR

Sinanpaşa İlçesine bağlı Balmahmut, Akçaşar, Tokuşlar Düzağaç beldeleri ile köylerde vatandaşların sorunlarını dinleyerek Cumhuriyet Halk Partisi'nin projelerini anlatan Dr. Demirkırkan, "Milli ekonominin temeli ziraattır. Tarım canlanırsa ihracatımız canlanır. İhracatın artması ise ithalatın azalmasını sağlayacaktır. CHP iktidarında çiftçimizi kalkındıracak bir dizi projemizi hayata geçireceğiz." dedi.

AKÇAŞAR KÖYÜ SAKİNLERİ VALİ HANIMDAN DESTEK BEKLİYORLAR

Vatandaşlara seçim ve sandık güvenliği hakkında da bilgiler veren Dr. Kemal Demirkırkan, Akçaşar Köyü'nde önceki dönem Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek'in talimat ve desteğiyle başlatılan "Cem Evi" inşaatının ödeneksizlik nedeniyle yarım kaldığı, aşevi, düğün salonu gibi sosyal donatıların inşaatlarına ise hiç başlanılmadığının köy sakinleri tarafından kendisine aktarılmasının ardından konunun takipçisi olacağını söyleyerek, köy sakinlerinin Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı'ndan bu konuda destek beklediklerini ifade etti.

DÜZAĞAÇ'TA TAPU SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR

Düzağaç Beldesi sakinleri ise Dr. Kemal Demirkırkan'a halen daha mera alanında eski tapuları bulunan köylülerin tapularını almak istedikleri dile getirerek bu sorunun çözülmesi için yetkililerden yardım beklediklerini söylediler. Demirkırkan ise konu hakkında gerekli girişimlerde bulunacağını kaydederek, vatandaşların sorunun çözülmesi noktasında yetkili makamları göreve davet etti.

Gittiği her yerde gösterilen ilgiden memnun kaldığını ifade eden Dr. Kemal Demirkırkan bu ilginin yaklaşan CHP iktidarının en önemli göstergesi olduğunu söyledi.