Dinar Organize Sanayi Bölgesine yeni bir yatırımcı daha

Dinar Organize Sanayi Bölgesi Premiks Yem Katkıları Üretim Tesisinin yer tahsisi ile yeni bir yatırımcıya daha ev sahipliği yapıyor.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı İlçe Kaymakamı Kemal Duru, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Yönetim Kurulu Üyeleri Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Veli Özcan ve İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Çetin, İş adamı İlker Çalışkan ile şirket yetkilileri Ertuğrul Yaman ve İzzet Hacılarlıoğlu’nun katılımlarıyla yer tahsisi için sözleşme imzalanmasıyla birlikte Organize Sanayi Bölgesine hayvancılık sektörü açısından önemli bir yatırımı bünyesine kazandırdı.

Premiks Yem Katkıları Üretim Tesisi yatırımı için ülkemizde hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren Vetgroup Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi firmasına Organize Sanayi Bölgesinden 5.000 m2 büyüklüğünde parselin tahsisi gerçekleştirilerek ilk adımlar atıldı.

OSB Yönetim Kurulu İlçemize bu yatırımı gerçekleştirecek olan firma yetkililerine teşekkür ederek ilçemize ve organize sanayi bölgemize hayırlı olsun dileklerini iletti.

Yıllık 5.000 ton kapasiteye sahip olacak tesiste çiftlik hayvanlarının vitamin ve mineral ihtiyacını sağlamak, bazı patolojik hastalıkları önlemek, iştah artırmak, et verimini ve karkas kalitesini artırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek gibi birçok kullanım amacı olan Premiks yem katkılarının üretimi gerçekleştirilecek.