Dinar İlçe Müftülüğü tarafından hafızlık eğitimi gören öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla özel bir etkinlik düzenlendi. Bu anlamlı etkinlik, Nene Hatun Kız Kur'an Kursu ve Santral Erkek Kur'an Kursu'ndaki öğrenciler için 10 Kasım Cuma günü Pınarlı Mesire alanında gerçekleştirildi.

Piknik formatında düzenlenen bu etkinlik, tabiat yürüyüşü ve çeşitli spor faaliyetlerini de içerisinde barındırdı. Öğrenciler, hem eğitimlerine küçük bir mola vermenin keyfini çıkarırken hem de doğasıyla büyüleyen Pınarlı Mesire alanının tadını çıkararak motive oldular.

Dinar İlçe Müftüsü Ahmet Kervancıoğlu'nun da katıldığı bu anlamlı buluşmada, öğrencilerle birebir ilgilenerek kıymetli tavsiyelerde bulundu. Başarılı öğrencilere ödüllerin verildiği bu etkinlikte, Kervancıoğlu'nun öğrencileri motive eden konuşması da büyük ilgi gördü.

KAYACAN’IN PARMAĞI MI VAR? KAYACAN’IN PARMAĞI MI VAR?

Aynı zamanda, öğrencilere çevreyi temiz tutmanın önemi de uygulamalı bir şekilde aktarıldı. Bu sayede öğrenciler, doğa ile iç içe oldukları bu anlamlı günde, çevre bilincinin önemini de pekiştirmiş oldular. Bu türden eğitici ve motivasyon artırıcı etkinliklerin düzenlenmesi, öğrencilerin hem dini eğitimlerine hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlamakta olup, verimli ve keyifli bir gün geçirmelerini sağladı. >>

AFYON ZAFER 

Editör: Cemile Kaytan