“Derdimiz de gayemiz de ortak, birleşe birleşe kazanacağız”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, 14 Mayıs'ta Türkiye'nin tarihindeki en önemli seçimlerden bir tanesine gidileceğini söyleyerek, "Derdimiz de, gayemiz de ortak. Türkiye, 14 Mayıs'ta tek adam rejiminden kurtulacak" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP İl Başkanı Av. Yusuf Onur Seçme, Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları, Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız ve partililerle birlikte Uzun Çarşı ile Gazlıgöl Caddesi'ndeki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili genel seçimi için destek istedi.

İKTİDARIMIZDA, HERKES ALIN TERİNİN KARŞILIĞINI ALACAK

Esnaf ve vatandaşlar tarafından "Afyonkarahisar'ın haykıran sesi" unvanı ile karşılanan Milletvekili Burcu Köksal, "Millet İttifakı olarak Türkiye'nin tarihinde en önemli seçimlerden bir tanesine gidiyoruz. Muhalefet olarak güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönme vaadimiz var. Demokrasiye, adalete, liyakate önceliğimiz var. Haksızlıklara, hukuksuzluklara, talana, yalana, soyguna dur deme sözümüz var. Hepimizin alın terinin karşılığını alabildiği bir Türkiye sevdamız var. Hepimizin ortak gayeleri var. Bu gayeler; misafirlikleri uzayan mültecilerin geri gönderilmesi, Türk vatandaşlığının para karşılığı yabancılara satılmaması, peşkeş çekilen fabrikaların tekrar devlete geri alınması, mafyanın, uyuşturucu baronlarının kökünden kazanması gayemiz var. Memleketin 1 lirasının dahi rantçılara yedirilmemesi gayemiz var. İşsiz gençlerimiz için mülakatı kaldırıp liyakati getirme gayemiz var." şeklinde konuştu.

DERDİMİZ DE GAYEMİZ DE ORTAK..!

Vatandaşların evine ekmek götüremez hale geldiklerini kaydeden Milletvekili Köksal, "Bizler et, süt ve gıda fiyatlarının düşürülerek özellikle çocuklarımızın sağlıklı beslenme hakkına bir an önce kavuşabilmesi gayesini taşıyoruz. Açlık sınırının altında yaşayan emeklilerimize dini bayramlarda asgari ücret tutarında emekli ikramiyesi verme gayemiz var. Üretim maliyetleri altında ezilen çiftçilerimize ÖTV'siz KDV'siz vergisiz, ucuz mazot verme gayemiz var. Boş beslenme çantaları ile okula gitmek zorunda kalan çocuklarımıza okullarda ücretsiz öğle yemeği, süt ve su verme gayemiz var. Farklı görüşlere sahip olabiliriz. Ama derdimiz gayemiz ortak. Gayelerimizin hepsinde ortak düşünceye sahibiz." ifadelerini kullandı. 

BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ

Vatandaşların desteği ile kenetlenerek Türkiye'yi 14 Mayıs'ta tek adam rejiminden kurtaracaklarının önemle altını çizen Milletvekili Köksal, "Birbirimizden farkımız yok. Birleşeceğiz. Saadet Partili kadın arkadaşlarımızla, Demokrat Partili ağabeylerimizle, DEVA Partili kardeşlerimizle, Gelecek Partili dostlarımızla birleşe birleşe kazanacağız. Tıpkı 1970'lerdeki Erbakan, Ecevit ruhu gibi kenetlenerek, ülkemizi bu tek adam rejiminden tek adam düzeninden kurtaracağız. SEKA'ları, Şeker Fabrikalarını, Tank Palet Fabrikalarını onların kurdukları bütün o fabrikaları geri alacağız ve yeni üretim tesislerini yeniden açacağız. Devletin nasıl adaletle ve liyakatle yönetildiğini tüm Türkiye'ye tekrar bir daha göstereceğiz. Biz diyoruz ki; söz konusu vatansa gerisi teferruattır. İnşallah 14 Mayıs hepimizin bayramı olsun. Yolumuz açık, yolumuz aydınlık olsun. Birleşe birleşe kazanacağız." diye konuştu.