Depremzede Çocuklar İçin Sahaya Oyuncak 'Yağdı'

             Afyonkarahisar Belediyesi ve Hes İlaç Afyonspor taraftar grupları Afyonkarahisar'daki depremzede kardeşlerimize destek olmak için başlattığı 'Oyuncağını al gel kampanyası' mor-beyazlı taraftarların büyük ilgisiyle karşılandı. Maç başlamadan hemen önce sahaya oyuncak yağdı.

“Oyuncağını al gel kampanyası” ile Hes İlaç Afyonspor ve Esenler Erok arasında oynanan maçta, depremzede çocuklara bağış olarak binlerce oyuncak sahaya atıldı. Yeşil zemini dolduran oyuncaklar futbolcular ve görevliler tarafından toplandı.

MOR BEYAZLI EKİPTEN ANLAMLI KAMPANYA

Hes İlaç Afyonspor Kulüp Başkanı Süleyman Karakuş maç ardından yaptığı açıklamada; “6 Şubat 2023'te dokuz saat arayla meydana gelen, merkez üsleri sırasıyla Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Ekinözü ilçesi olan 7,8 ve 7,5 büyüklüklerindeki iki büyük depremden sonra kulüp olarak sosyal sorumluluk projelerimizi uygulamaya başladık. Gerek deprem bölgesinde, gerekse Afyonkarahisar’da misafir edilen depremzedelere yönelik birçok faaliyetlerimiz oldu. Hes İlaç Afyonspor’umuzun taraftar grupları, Afyonkarahisar Belediyemiz, Girişimci Genç Liderler Derneği ve kulübümüzle hep birlikte oyuncak toplama kampanyası yaptık. Şehrimizde 20 bine yakın depremzede ailemizi misafir ediyoruz. Maç öncesi taraftarlarımızın getirdiği oyuncakları Afyonkarahisar’ımızda kalan ailelerimizin çocuklarına hediye edeceğiz. Bugün sahada çok güzel görüntüler vardı. Çok fazla oyuncak toplandı. Ben bu etkinliğimize ve projemize katkı sağlayan, destek veren taraftarlarımıza ve Girişimci Genç Liderler Derneği’ne çok teşekkür ediyorum. Millet olarak yaralarımız el birliği ile sarmaya devam edeceğiz. ” dedi.