“Darbelerden Uzaya Giden Türk Milletine”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in Emirdağ ziyaretleri ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü  mesajıdır.

"İnançla, cesaretle ve millet sevgisiyle çıktığımız güçlü ve bağımsız Türkiye yolunda durmadan duraksamadan 20 yıl ve aslında daha fazla bir süredir gayret içerisindeyiz. Milletimizin özlediği, hayal ettiği ne varsa bildik ve aynı hayallerle birçok reformu gerçekleştirdik. Yarım asırdan fazla bir süredir milletin sırtına yapışıp kanını emen  keneleri temizledik. Ne zaman millet iradesi tecelli etse darbe yiyen bir milletten bugün çığırlar açan bir ülkeye çağ atladık. Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce sözünü verdiği Uluslararası Uzay İstasyonu'na gidecek 2 vatandaşımızı belirledik.Çok uzağa gitmeden 26 yıl önceki Türkiye'de yaşanan 28 Şubat gerçeğini düşününce gerçek manada neler başardığımızı anlamak mümkün oluyor. Başörtüsüyle üniversiteye girilmeyen dönemden uzaya çıkılan döneme.Maksat zaten bütün bunları engellemek bu milleti geri bırakmaktı. Hamdolsun milletimizin ayağına vurulan bu prangaları parçalayıp attık.

Bu kadar zorlukların zaferlerin ardından tam da daha büyük gelişmelere kapı aralayan Türkiye Yüzyılı'nın arefesinde; milletimize yeniden anlatmak, birkez daha tüm bu yaşananları hafızalarda tazelemek için sokak sokak geziyoruz.20 Yılda başardıklarımızı bir çırpıda çöpe atmalarına müsade etmemek, eski Türkiye'ye dönmemek için gayret ediyoruz.Bu doğrultuda çalışan AK Teşkilatlarımızın emeği büyük. AK Parti Emirdağ İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'mizde teşkilat mensuplarımızla bir araya geldik. Çalışmalarımızı istişare ettik. Salihler, Veysel, Yeniköy, Eşrefli ve Aşağı Piribeyli köylerinde vatandaşlarımızla buluştuk. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ileterek desteklerini istedik. Davulga Beldemizde esnaf ve vatandaşlarımıza Türkiye Yüzyılı'nı anlattık. Gelecek hedeflerimiz üzerine istişare ettik. Toplumumuzun en temelinden başlayarak inşa ettiğimiz Güçlü Türkiye'yi şimdi şahlandırma zamanıdır. Vakit Türkiye vaktidir."

Afyonkarahisar'da mahalle buluşması düzenleyen Yurdunuseven; Mahalle buluşmalarımızın başlangıcını Sümer ve Fakıpaşa mahallemizde yaşayan hemşehrilerimizle yaptık. Biz bu milletin sevgisine, bu ülkenin yarınlarını hep birlikte inşa etmeye talibiz. Bugüne kadar birlikte başarıyla yürüdük. Bundan sonra da şahlanış dönemi için yürüyeceğiz. Afyonkarahisar zaten 20 yıldır istikrarın, üretimin ve milli değerlerinin yanında olduğunu gösterdi. 14 Mayıs'ta Afyonkarahisar'lı hemşehrilerimiz yeniden üretim, istikrar, birlik ve bereket için mührü vuracak." dedi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne de mesajında yer veren Yurdunuseven; "Emek; bu cennet vatanda en değerli en kıymetli tanımlardan biridir. Yaşayanlar bilirler; emeğin kıymetinin olmadığı, verilen emeklerin karşılıksız kaldığı dönemleri. Güzel ülkemizin güzide emekçileri bu konuda çok sıkıntı çekti. Hainlerin terör ve kanlı gün olarak anılmasını sağladıkları 1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü ilan ederek emekçilerimiz için bugünün bayram olmasını sağladık. Emeğin karşılığını bulması için Cumhuriyet tarihindeki en yüksek ücret artışını gerçekleştirdik. Sigortasız işçi çalıştırmanın önüne geçmek için birçok reformu hayata ge           çirerek bu noktada büyük yol katettik.  "Emek vermek" tabirini bile kullanıp hakkını arayamayan emekçilerimiz için emeklerinin karşılığını verebilmek için bu ülkenin direksiyonu başına geçtiğimizden beri çabalıyoruz. İlk günden beri söyledik, yine söylüyoruz. Bu vatanın geleceği için emek veren herkesin yanındayız. Bizlerde emekçilerimizle birlikte bu ülkenin geleceğine emek veriyoruz. Şantiye basıp işçi kardeşlerimizi öldüren teröristlerle koalisyon yapanlara bizlerde, milletimizde, emekçilerimizde bu ülkenin yarınlarını teslim etmeyecek. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemiz için çalışan ve üreten, rızkını en temiz ve helal yoldan kazanan emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.