Programa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey , Özel Eğitim Öğretmeni Sevgi Altın , Özel Öğrenciler ve aileler katıldı. Program da ellerinde Türk bayrakları ve üzerlerinde Mustafa kemal Atatürk baskılı tişörtleriyle renkli görüntülere sahne verdi. Özel çocukların gözlerinden okunan mutluluk yüzlerine tebessüm olarak yansıdı.

Milletvekili Olgun Sert Konuştu! Milletvekili Olgun Sert Konuştu!

Program Soner Arıca'nın şarkısı olan Cumhuriyet Marşı’nı ellerinde türk bayrağı ile hep birlikte coşku ile söylediler.  

ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINI KORUMAK

Özel Eğitim Öğretmeni Sevgi Altın Cumhuriyetin 100. Yılı anlatan konulu metni okumasıyla başladı. Öğretmen Altın  Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesiyle milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak Atatürk İlke ve İnkılaplarını koruması gerektiğini vurgulayarak “ bu gün cumhuriyetimizin 100 yılını sevinçle ve coşkuyla yaşamaktayız  Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 Samsuna çıkarak başlatmış olduğu milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının artından 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük  miras ve vazgeçilmez değeredir. Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesiyle milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak Atatürk İlke ve İnkılaplarını korumak. Bu duygu ve düşünceler içerisinde herksin cumhuriyet bayramını kutluyorum” dedi

ÖZEL ÇOCUKLAR VE CUMHURİYET VAR OLACAKTIR

Gerçekleştirilen programa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey Cumhuriyetin 100. Yılını değinerek “dünya var oldukça siz Özel Çocuklar ve Cumhuriyet var olacaktır” dedi.

Editör: Afyon ZAFERİM