“CUMHURBAŞKANIMIZ SESİMİZİ DUYSUN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün ilimize yapacağı ziyaret öncesinde 700 bin kamu işçisinin seslerini duyurmak isteyen Harb-İş Sendikası İç Batı Anadolu Bölge temsilcisi Yasin Öztürk  yaptığı açıklamada; “cumhurbaşkanımızdan İşçi ücretlerine zam müjdesi” haberini bekliyoruz” dedi.

Harb-İş Sendikası İç Batı Anadolu Bölge Temsilcisi Yasin Öztürk yaptığı açıklamada; “Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda kurulan A k Parti’nin Genel Başkanı ve Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  Afyonkarahisar’ımıza yapacağı ziyaretten büyük mutluluk duyduk.Her kesimin dertlerini dinleyip sorunlarını çözen Cumhurbaşkanımızdan yaklaşık 700 bin kamu  işçinin içerisinde yer alan Türk Harb-İş sendikası  olarak bizimde haklı taleplerimizin karşılanması yönünde kendisinden beklentimiz büyüktür. Asgari ücretlinin , emeklinin maaşlarında iyileştirme yapan Sayın Cumhurbaşkanımızın  Zafer Meydanında yapacağı konuşma sonrasında yapacağı toplu açılış töreni öncesinde  700 bin kamu işçisine ve ailelerine  bayram öncesinde vereceği müjdeli haberi açıklamasını beklemekteyiz”

ALIM GÜCÜMÜZ DÜŞTÜ

Yasin Öztürk açıklamasında; “Biz Türk Harb-iş sendikasına üye işçiler olarak "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır" Düsturu ile Tanklarımızı, toplarımızı, uçaklarımızı, gemilerimizi, silahlarımızı, faal tutan, Askerimizin ihtiyaç duyduğu teçhizatların yerine göre imalatını, yerine göre  bakım onarım ve idamesini sağlayan Harb-iş emekçileriyiz. Barışta, savaşta, pandemide, doğal afetlerde, ülkemizin her köşesinde,  ve sınır ötesinde bu görevlerimizi ifa etmekteyiz. Dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik krizin etkilerini biz savunma sanayi çalışanları da en derinden hissetmekteyiz. Yaşanılan bu ekonomik kriz ve yüksek enflasyon karşısında alım gücümüz düştü, geçimimizi zar zor sağlayacak ücret alır hale geldik.”

BASIN AÇIKLAMASI KOCATEPE ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE

Türk Harb-İş Sendikası İç Batı Anadolu Bölge Temsilcisi Yasin Öztürk açıklamasının son bölümünde ;” 18 Nisan 2023 tarihinde saat: 18.00’te Kocatepe Atatürk Anıtında  Türk_iş’e bağlı işçi sendikaların  temsilcileri ve sendikamıza  bağlı işçilerle birlikte basın açıklaması yapacağız. Açıklamamızda haklı zam taleplerimizi ve gerekçelerini kamu oyu ile paylaşarak hükümete sesimizi duyurmak istiyoruz. Yapacağımız basın açıklamamıza  Tüm sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini  ve basın mensupları davet ediyoruz” dedi.