Danıştay'dan Anayasa Mahkemesi Üyeliğine Yılmaz Akçil Seçildi. Bir üst yargı organı olan Anayasa Mahkemesi'nde boşalan kontenjana yeni bir isim getirildi. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın belirlediği hükümler ve ilgili kanunlar çerçevesinde, Danıştay Genel Kurulunca önerilen üç aday arasından Danıştay Üyesi Yılmaz Akçil, üyeliğe atandı.

YÜKSEK MAHKEMEDE GÖREV DEĞİŞİMİ

Önceki Anayasa Mahkemesi üyesi Muammer Topal'ın görev süresinin sona ermesinin ardından yapılan seçimlerde Yılmaz Akçil en yüksek oyu alarak öne çıktı. Cumhurbaşkanlığına sunulan listede ilk sırayı alan Akçil'in ataması gerçekleştirildi.

ADALET BAKANI'NDAN TEBRİK MESAJI

Instagram Paneli Nedir ve Nasıl Kullanılır? Instagram Paneli Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Yeni atanan Anayasa Mahkemesi üyesi Yılmaz Akçil'e Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan tebrik ve başarı dilekleri geldi. Bakan Tunç, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Akçil'i tebrik etti ve yeni görevi için başarılar diledi. Bakan Tunç'un mesajında, Danıştay Genel Kurulunun önerisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla gerçekleşen atama sürecinin önemine vurgu yaparak, Yılmaz Akçil'e güveninin tam olduğunu dile getirdi.

Kaynak: BÜLTEN