CHP Milletvekili Adayı Akar 'Pazar Ateş Pahası'

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Yüksek Mimar Anıl Halis Akar Şuhut ilçesinde esnafların  dertlerini dinledi.

CHP milletvekili Adayı  Yuksek Mimar  Anıl Halis Akar yanında Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, İlçe Başkanı Mehmet Kahraman,Kadın Kolları Başkanı Sultan Erdem Gençlik Kolları Başkanı Caner Peynirci Milletvekili aday adayı Yalçın Görgöz, Ahmet Salih Çiçek ve çok sayıda partili ile Şuhut İlçesine çıkartma yaptı.

Alan satan memnun değil

Pazar yerinde fiyatların ateş pahası olduğunu söyleyen Akar, "Öyle bir sistem ki üreten memnun değil satan memnun değil alan ise hiç memnun değil.Ülke insanı bu yüksek fiyatlar yüzünden yeterince beslenemiyor" dedi.

Bereketli Topraklar

Türkiye’nin en büyük zenginliklerinden birinin bereketli toprakları olduğunu söyleyen Akar “Bu kötü yönetim bizi buğdayda, nohutta bile dışarıya bağımlı hale getirdi. Egemenliğimizi kısıtlayan bu düzen artık değişiyor. Türkiye tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yetecek duruma gelecek" dedi

Gıda da bağımsız olmalı

Tarımda planlı üretime geçileceğini söyleyen Anıl Halis Akar, "Tarım arazilerini koruyacağız. Tümünün ekilmesini sağlayacagız. Köylerde veteriner, ziraat mühendisi ve ziraat teknisyeninden oluşan ekipler kurulacak. Ciftçilere hastalık tedavisi, aşı ve toprak analizi, bitki sağlığı gibi her konuda ücretsiz destek sağlanacak.

“Afyon, Konya, Erzurum’da tarım ve hayvancılık özel ekonomi bölgeleri kuracağız. Ayrıca Ordu ve Hatay’da hayvancılık ve tarım ürünleri ihtisas limanı kuracağız. Türkiye, bölgesinin gıda ve hayvancılıkta en büyük ihracatçısı olacak.Yemi, gübreyi, enerjiyi yerinde üreterek gıdanın ucuzlamasını sağlayacağız ve gerektiğinde tarımsal maliyetleri sübvanse edeceğiz. Süt üreticisi et üreticisi zarar etmeyecek. Çiftçilerimizi zarar ettirmeden gıda fiyatlarını düşüreceğiz. 15 Mayis ta üreticisimizin satıcının ve tüketicinin yüzü gülecek" diyerek sözlerini bitirdi.