CHP Milletvekili Adayı Akar “Mutfaklara bereket gelecek”

14 Mayıs’ta yapılacak seçim çalışmalarını sürdüren CHP ekibi Işıklar Beldesinde vatandaşlarla buluştu.

CHP Milletvekili Adayı Anıl Halis Akar, Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız ile Aday adayları Hatice Gök,Ahmet Salih Çiçek, Kemal Demirkırkan ve partililer Işıklarda ilgiyle karşılandı.

Çarşı pazarın ateş pahası olduğunu söyleyen CHP Mv Adayı  Yüksek Mimar Anıl Halis Akar’ Kadınlarımızın mutfağındaki boluk bereket gitti.Çuval ile aldığı patates soğanın yanına yaklaşamaz oldular.Her akşam mutfakta aş verine dert kaynıyor.Çocukları okula giderken harçlık koyamıyor.Bu gidişata bir son vereceğiz.CHP iktidarında çocuklarımız yatağa aç girmeyecek’ dedi.

" 'Aile Destekleri Sigortası. sayesinde kadınların yüzlerinin güleceğini anlatan Akar’ . 'Aile Destekleri Sigortası', geliri asgari ücretin altında olan veya hiç geliri olmayan ailelerin gelirlerini; yani her evin gelirini asgari ücrete tamamlamaktır. Bu sigorta, kişinin doğumundan ölümüne kadar bütün yaşamını sosyal güvence altına almak demektir. Öyle zor bir şey değil bu. Dünyada pek çok ülkede bu sigorta dalı zaten uygulanıyor. Her aileye, asgari gelir güvencesi vereceğiz. ailede mutluluğu, huzuru ve bereketi sağlayacağız’" dedi.

Anneler çocuklarımızın karnı tok sırtı pek olacak

CHP İktidarında kadınların güvencede olacağının altını çizen Anıl Halis Akar, “Ev kadınının adına banka hesabı açarak o hesaba her ay ödeme yapacağız.Gelir güvencesinde olan kadınlarımız evlerine bereket gelecek.Çocuklarının karnı tok sırtı pek olacak.Köyünde beldesinde ürettiği gıda ve ürünleri rahatça tüketebilecek.Sözümüz söz.CHP iktidarında bolluk bereket gelecek.Bunun için yapmamız gereken tek bir şey kaldı.14 Mayıs’ta sandığa gidip bir oy CHP nin 6 okuna vurmak.Diğer oyu ise Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu na vererek.Halktan birini içimizden birini Çankaya Köşküne çıkartacağız inşallah” dedi.